Vakar į Kėdainių rajone esančią kaimo turizmo sodybą „Medžiotojų sostinė“ surengtą Aukštaitijos senjorų suvažiavimą rinkosi keturiolikos rajonų atstovai.

Į Aukštaitijos senjorų suvažiavimą atvyko 14 rajonų atstovai.

Į Aukštaitijos senjorų suvažiavimą atvyko 14 rajonų atstovai.

Svečius priėmę kėdainiečiai džiaugėsi, kad Kėdainiai – senjorų mėgiamas kraštas. „Kėdainių rajonas labai patrauklus tuo, kad yra Lietuvos viduryje ir daugeliui patogiai pasiekiamas. Be to, mes turime daug įdomių gražių vietų, turtingą istoriją, tad kaskart atvykstantys svečiai vis išsiveža naujų įspūdžių. Kėdainiuose pagyvenusių žmonių asociacijos skyrius vienija apie 140 narių. Pas mus ateina tie, kas nenori senti vienatvėje, o tai nori daryti gražiai, oriai ir išradingai. Mūsų organizacijoje nėra politikuojančių žmonių. Svarbiausia, kad turime tikslą – gyventi prasmingai. Rengiame daug susitikimų, išvykų, vakaronių, diskusijų. Pramogų senjorams netrūksta, tik reikia patiems netingėti jomis pasinaudoti. Kiek apmaudu, kad negalime pasigirti oriai leidžiančiomis gyventi pensijomis, tačiau dėl to graudžiai nedejuojame. Žinome, kad verksmai nieko nepakeis. Vadinasi, turime tenkintis tuo mažu, ką turime“, – sakė Lietuvos pagyvenusių žmonių asociacijos Kėdainių skyriaus pirmininkė Paulina Noreikienė.

Paulina Noreikienė dėkojos AB „Lifosa“ administracijos direktoriui Juozui Baniotai už tai, kad trąšų gamintojai padeda senjorams įgyvendinti įvairius projektus.

Paulina Noreikienė dėkojo AB „Lifosa“ administracijos direktoriui Juozui Baniotai už tai, kad trąšų gamintojai padeda senjorams įgyvendinti įvairius projektus.

Suvažiavimo dalyviai vienbalsiai tvirtino, kad ilgus metus sunkiai dirbusi senoji karta užsitarnavo pagarbą. Renginio šeimininkai ir svečiai dalijosi patirtimi švęsti tradicines šventes, organizuoti iškylas.

Asociacijos prezidentė Grasilda Makaravičienė teigė, kad Kėdainių skyrius savo veiklumu yra puikus pavyzdys kitiems senjorams, kaip galima su nedidelėmis išlaidomis gyventi turiningai. „Smagu, kad turime aktyvių narių. Labai gerai, kai senjorai pasirūpina vieni kitais, padeda tada, kai reikia. Mūsų siekis – kuo daugiau vienišų žmonių įtraukti į organizacijos veiklą, kad ir jie drauge su kitais mokytųsi gražiai senti. Visada sakau, kad reikia džiaugtis tuo, ką turime. Mylėkime gyvenimą su visais pliusais ir minusiais“, – sakė G. Makaravičienė.