Vilainių seniūnijoje Kėdainių rajono savivaldybės meras Saulius Grinkevičius ir administracijos direktorius Ovidijus Kačiulis susitiko su Vilainių seniūnijos seniūnu Antanu Bružu, seniūnaičiais ir bendruomenių pirmininkais, kurie rajono vadovo paprašė pagalbos sprendžiant opiausias jų gyvenviečių problemas.

Meras S. Grinkevičius (centre) įsitikinęs, kad susitikimai seniūnijose yra naudingi abiem pusėms  – ir vietos gyventojams, ir rajono vadovams.

Meras S. Grinkevičius (centre) įsitikinęs, kad susitikimai seniūnijose yra naudingi abiem pusėms – ir vietos gyventojams, ir rajono vadovams.

Tai buvo pirmasis mero S. Grinkevičiaus ir administracijos direktoriaus O. Kačiulio darbo vizitas, surengtas jų iniciatyva, į seniūniją sprendžiant vietos gyventojų problemas ne savivaldybėje, bet seniūnijos teritorijoje.

Atvirame pokalbyje su rajono vadovais dalyvavo Tiskūnų seniūnaitė ir bendruomenės pirmininkė Vida Vansevičienė, Aristavos seniūnaitė Lida Kanapinskienė, Šventybrasčio – Vitalija Paliovkina, Lančiūnavos – Aušra Muznikienė, taip pat bendruomenių pirmininkai: Aristavos Laimonas Lukočius, Lančiūnavos Vidmantas Kvedaras, Šventybrasčio Auksė Snetkovienė, Vilainių Daiva Suchockienė.

Vilainiečiai merui S. Grinkevičiui ir administracijos direktoriui O. Kačiuliui išdėstė aktualiausias visiems bendras problemas – nekokybiška seniūnijos žvyrkelių priežiūra, duobėtos asfaltuotos gatvės, per trumpas gyvenviečių apšvietimas, per mažas šviestuvų kiekis kaimų gatvėse, prastas apylinkės inspektoriaus darbas ir, jų nuomone, netikslingas seniūnijos bendruomenėms skirtų lėšų paskirstymas.

,,Norime, kad mūsų gatvėse ilgiau degtų šviesa, kad mūsų autobusų stotelėse būtų priedanga nuo kritulių. Norime, kad mūsų įgaliotinis geriau dirbtų ir mums padėtų“, – vienbalsiai savo rūpesčius išsakė vilainiečiai.

Vilainių seniūnijos gyventojai nori patogaus ir kokybiško gyvenimo.

Vilainių seniūnijos gyventojai nori patogaus ir kokybiško gyvenimo.

Taip pat buvo išvardintos ir atskirų gyvenviečių bėdos. Tiskūnų gyventojai priešinasi prieš planuojamos vėjo jėgainių parko statybas, taip pat vienos šio kaimo gatvės gyventojai nori, kad būtų įvestas vandentiekis, nes nuotekų tinklus jie turi senokai. Tuo tarpu Vilainių gyventojai svajoja atsikratyti nemalonaus kanalizacijos kvapo ir turėti nuosavas bendruomenės patalpas bei paplūdimį prie Nevėžio. Šventybrastiečiams ramybės neduoda avarinis daugiabutis, o lančiūnaviečiai norėtų susitvarkyti tvenkinių teritorijas. Tuo tarpu Aristavoje svarbiausios kitos bėdos per aukštai įrengti vandentiekio ir kanalizacijos šuliniai. Be to, neseniai įrengtos sporto aikštelės apsaugai aristaviečiai už minimalų mokestį norėtų naudotis M. Daukšos viešosios bibliotekos Aristavos filialo interneto prieiga.

Meras S. Grinkevičius įsitikinęs, kad susitikimai seniūnijose yra naudingi abiem pusėms – ir vietos gyventojams, ir rajono vadovams.

,,Žmonės išsako savo rūpesčius, o mes jų problemas išgirstame iš pirmų lūpų. Vilainių seniūnijos, kaip ir kitų seniūnijų, gyventojams, galėsime padėti prailgindami gatvių apšvietimą, nes rajono taryba priėmė sprendimą trisdešimt procentų padidinti gatvių apšvietimui skirtų lėšų sumą. Šiuo metu seniūnijose sudarinėjami atskirų gyvenviečių apšvietimo grafikai, kuriuos turėsime jau liepos pabaigoje. Taip pat ieškosime būdų kaip artimiausiu metu išspręsti nemalonaus kvapo Vilainiuose, autobusų stotelių sutvarkymo, interneto prieigos klausimus“, – sakė S. Grinkevičius.

Rajono vadovas pastebėjo, kad tarp bendruomenių pirmininkų, seniūnaičių ir seniūnijos administracijos atstovų trūksta susikalbėjimo, todėl dažniau reikėtų susėsti rimtam pokalbiui ir įsiklausyti į kiekvieno nuomonę, tuomet lengviau ir greičiau būtų randami problemų sprendimo būdai.

,,Dalintis informacija, kalbėkite, ginčykitės, raskite geriausius sprendimus“, – sakė meras.

Pasibaigus susitikimui vilainiečiai tvirtino išgirdę svarbius atsakymus ir gavę naudingų patarimų, kaip spręsti jų rūpesčius, todėl iš rajono vadovų tikisi, kad šis pirmasis susitikimas nebus paskutinis ir duos apčiuopiamų rezultatų.

Artimiausiu metu rajono vadovai ketina lankysis ir kitose seniūnijose. Praėjusią savaitę mero S. Grinkevičiaus vadovaujama delegacija lankėsi Akademijoje, kur viešėjo čia įsikūrusių įstaigų vadovų kvietimu.

Kėdainių rajono savivaldybės informacija

Panašios naujienos