Nepaisant to, kad Kėdainių Atmintis skvere, greta praėjusiais metais pasodintų sakurų jau prieš mėnesį ruoštasi sodinti naujus medelius, tačiau kol kas matosi tik „Stop“ juosta apjuostos duobės. Pasidomėjus, ko­dėl sakuros dar vis nepasodintos, paaiškėjo, kad tinkamų medelių niekaip nesiseka nupirkti Kėdainių miesto seniūnijai, kuriai rajono savivaldybė ir pavedė šią užduotį.

Du pirkimai – nesėkmingi

„Jei ir toliau Kėdainių miesto seniūnija nesugebės nupirkti tinkamų sakurų, savivaldybės administracija pati spręs šį klausimą, o seniūnijai bus pavesta tik pasodinti medelius“, – sako rajono savivaldybės administracijos direktorius Ovidijus Kačiulis.

„Sakuros turėjo būti pasodintos prieš daugiau nei mėnesį, – sakė Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktorius Ovidijus Kačiulis. – Jos turėjo buvo nupirktos Kėdainių miesto seniūnijos ir pagal planą pasodintos „Darom“ akcijos metu. Šiemet miesto seniūnijai buvo pavesta sakuras nupirkti, tačiau to padaryti vis nesiseka. Prieš perkant buvo numatyta, kad medeliai turi atitikti tam tikrus reikalavimus, konkrečiai – sakuros rūšis, aukštis, medelio liemens apimtis.“

Tačiau net du kartus seniūnijai Klaipėdos įmonė, iš kurios buvo pirkti medeliai, atvežė ne tokias sakuras, kokios buvo užsakytos ir už kurias buvo sumokėti pinigai.

„Kai pirmąjį kartą atvežė ne tas sakuras, buvo paprašyta atvežti tokias, už kokias ir buvo sumokėti pinigai. Po dešimties dienų medeliai ir vėl buvo atvežti, tačiau pasirodė, kad jie ir vėl yra ne tokie, kokių mums reikia. Ir šį kartą medeliai buvo per maži, per liauni“, – sakė administracijos direktorius.

Pasak Kėdainių miesto seniūno Valentino Tamulio, norima sodinti tik tokias pačias sakuras, analogiškas tiek savo rūšimi, dydžiu jau augančioms Atminties skvere, todėl, iki šiol neradus tinkamų medelių, duobės ir stovi tuščios.

Jei prireiks – ieškos pati savivaldybė

„Praėjusią savaitę seniūnijos darbuotojas reikiamų sakurų ieškojo Lenkijoje. Mano žiniomis, ir ten nepavyko rasti tokių, kokių mums reikia“, – sakė V. Tamulis.
Pačios pirmosios sakuros buvo pirktos Kėdainių rajono savivaldybės.

„Akivaizdu, kad Kėdainių miesto seniūnijai įvykdyti sakurų pirkimą yra sudėtinga, ir, jei reikės, savivaldybės administracija perims šią procedūrą, seniūnijai perduodant medelius tik pasodinti. Juolab, kad patį pirmąjį kartą būtent savivaldybės administracija tas sakuras ir nupirko. Vėliau pirkimai buvo perduoti miesto seniūnijos žinion“, – sakė O. Kačiulis.

Pasak administracijos direktoriaus, medelius galima sodinti visus metus, nors vėliau pasodintoms sakuroms reikia didesnės priežiūros.

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.