Praėjusių metų gruodį Kėdainių rajono savivaldybė suskubo pasigirti apie Skongalio gatvės gale, kur įrengta naujoji poilsio zona, pastatytą modernų multifunkcinį SUNECO įrenginį, tačiau šis netrukus tiesiog dingo. Liko tik styrantys laidai.


Įrenginys buvo skirtas nemokamai naudotis belaidžiu „Wifi“ internetu, kompresine oro pompa prisipūsti dviračio, neįgaliojo vežimėlio padangą ar kamuolį, USB įkrovimo jungtimi įkrauti savo mobilųjį įrenginį. Kėdainiečiai jau spėjo pamėgti moderniai sutvarkytą erdvę senamiestyje ir noriai naudojosi SUNECO stotelės teikiamais patogumais.

„Ne, tikrai jos nepavogė, – „Kėdainių mugei“ sakė įrenginį pastačiusios bendrovės BIPA rinkodaros vadovas Marijus Juronis. – Apie išmontuotą įrenginį mums pasidomėjus Kėdainių miesto seniūnijoje, jos atstovai mus informavo, kad stotelė laikinai išmontuota iki pavasario sezono pradžios, saugantis potvynio.“

Apie išmontuotą įrenginį mums pasidomėjus Kėdainių miesto seniūnijoje, jos atstovai mus informavo, kad stotelė laikinai išmontuota iki pavasario sezono pradžios, saugantis potvynio.

Tačiau ar pagrįsta tokia Kėdainių miesto seniūnijos baimė?


Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos Hidrologinių stebėjimų skyriaus vedėjas Juozas Šimkus sakė, jog šiuo metu vanduo Nevėžyje ties Panevėžiu yra pakilęs dėl prieš keletą dienų buvusio gausaus lietaus.

Vanduo ir per Kėdainius tekančioje upėje pakilo beveik dviem metrais (1,80 m). Iki stichinės ribos dar trūksta daugiau kaip pusantro metro. Vidutinis vandens lygis sausio mėnesį turėtų būti 1,40 m mažesnis nei šiandien yra.

„Vandens lygis yra neįprastai aukštas, nes šiuo metu turėtų snigti, o ne lyti, – apie neįprastą reiškinį žiemą kalbėjo meteorologas. – Sausio mėnesį krituliai įprastai būna sniego pavidalo ir nesukelia upėse tokio pakilimo.“

Dėl potvynio, kuris dar negresia, stotelė buvo išmontuota.

Paklaustas, ar tikėtinas šį pavasarį potvynis, J. Šimkus atsakė, jog prognozių iki pavasario dar nėra.

„Realiai yra prognozė pirmai vasario pusei. Ir sausio pabaiga, ir pirma vasario pusė šiltesni nei įprasta. Didelių šalčių neprognozuojama. O kritulių bus apie normą. Jei bus pliusinė temperatūra, vadinasi, ir lis.

Tikslias prognozes pavasariui sunku dar pasakyti, bet tos žiemos dar kaip ir nenumatoma, na, nebent kažkas stipriai pasikeistų“, – teigė J. Šimkus.

Pasak specialisto, įprastai pavasario potvynis būna po vidutiniškos žiemos, kai krituliai būna sniego pavidalo, kuris per du tris mėnesius susikaupia ir paprastai balandį, kai dienos pakankamai ilgos, temperatūros teigiamos, greitai ištirpsta. O visas dviejų trijų mėnesių vanduo staiga pliūpteli į upes.

„Dar žemė būna įšalusi, vanduo į dirvą nesifiltruoja, viskas patenka į upes ir tai duoda staigų didelį vandens pakilimą. Dar būna, ledai upėse susigrūda… Tad jeigu sniego nebus, tai, aišku, ir potvynio nebus“, – pabrėžė hidrometeorologas.

Apie multifunkcinę SUNECO stotelę

Stotelėje esame įdiegę inovatyvius, kompleksinius sprendimus, kuriuos miesto savivalda, architektai ar kitų viešųjų erdvių projektuotojai gali panaudoti planuodami ir projektuodami erdves, skirtas aptarnauti neįgaliuosius asmenis, dviratininkus, vietinius gyventojus bei miesto svečius šiomis paslaugomis:

  • dviračio oro kompresorius;
  • USB ir 12V prieiga mobiliems įrenginiams krauti;
  • Wi-Fi internetinis ryšys;
  • įrankių komplektas dviračiams;
  • vaizdo kamera;
  • kt. funkcijos.

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.