Prieš dvi savaites įvykusiame savivaldybės Kontrolės komiteto posėdyje pripažinta, kad situacija dėl gėlynų mieste įrengimo ženkliai pagerėjo. Tačiau komiteto nariai atkreipė savivaldybės administracijos dėmesį į neprižiūrimas viešąsias miesto erdves.

“Situacija dėl gėlynų įrengimo Kėdainių mieste yra smarkiai pagerėjusi, – pastebėjo savivaldybės tarybos Kontrolės komiteto pirmininkas Saulius Grinkevčius. – Dar kartą pasitvirtino tai, kad mūsų komiteto nuostata, jog kartais reikia atkreipti dėmesį ir į dalykus, kurie komitetui gal tiesiogiai ir nepriklausytų. Kontrolės komitetas tam ir yra, kad kritiškai vertintų situacją. Džiugu, kai tai duoda rezultatus. Sėkmės seniūnijai toliau prižiūrint miestą.”

Po komiteto įsikišimo

Kontrolės komitetas jau nuo praėjusio rudens padidintą dėmesį skyrė miesto apželdinimo viešųjų konkursų organizavimui.

“Matau rezultatus po Kontrolės komiteto įsikišimo, kad šiemet gėlynai mieste tikrai pagražėjo ir pražydo anksčiau nei ankstesniais metais, – S. Grinkevičiui pritarė komiteto narė Adelė Štelmokienė ir patarė pasimokyti iš kitų miestų bei orientuotis į daugiamečių gėlių sodinimą. – Pirmais metais investicija būtų didesnė, tačiau kitais – jau nieko nekainuotų”.

Daugiamečių gėlių kompozicijos poilsio zonoje Skongalio gatvės gale.

Tarybos narė Nijolė Naujokienė pritarė kolegoms, jog pokyčiai miesto apželdinime yra – parinktos tobulesnės kompozicijos. Tačiau komiteto narei ne visi Kėdainių gėlynai yra patrauklūs. “Pavyzdžiui tas užrašas “Kėdainiai” mano manymu yra kritikuotinas. Tą patį girdėjau ir iš gyventojų, – apie kompoziciją iš gėlių Nevėžio krantinėje senamiestyje, sakė ji.

Už tūrinės kompozicijos KĖDAINIAI pagaminimą MB “Donalitui” savivaldybė sumokėjo 9 970 Eur, UAB “Josvainių gėlėms” sumokėta už žemę į kompoziciją  499,56 Eur ir 987,36 Eur – už  našlaites pirmai kolekcijai. Šiuo metu našlaitės jau pakeistos kitomis gėlėmis.

Apleista poilsio erdvė senamiestyje

A. Štelmokienė savivaldybės administracijos direktoriui Arūnui Kacevičiui priminė, jog miestą puošia ne tik gėlynai.

 „Ar jūs matėte, kaip  atrodo poilsio zona Radvilų gatvėje šalie Šv. Juozapo bažnyčios, VMI ir Krašto muziejaus kieme? – į administracijos direktorių kreipėsi Kontrolės komiteto narė. – Dar nepraėję nė penkeri metai, kuomet projekte už ES lėšas nieko negalima keisti, bet ten jau beveik viskas išardyta: pavėsinių kupolų likę tik rėmai, kitų buvusių – net rėmų nebėra, Kneipo takeliai išardyti, grindys išlaužytos. Šį vieta senamiesčio centre – šalia turistų lankomų objektų krašto muziejaus kieme, mėgiama ir kėdainiečių. Taryba yra paskyrusi lėšų viešųjų erdvių plotų priežiūrai. Tačiau dabar ten – šiukšlynas.“

A. Kacevičius pripažino, kad ši vieta, pasak jo, vandalų nuniokota, ir pažadėjo, kad seniūnija suremontuos pavėsinių grindis bei Kneipo takelį. Direktorius teigė, jos toje vietoje yra numatyta pastatyti nuolatinę vaizdo stebėjimo kamerą. 

Multifunkcinėje poilsio zonoje buvo pastatyti suolai, pavėsinė, sūpynės, stalo teniso ir stalo futbolo, šachmatų stalai, dviračių stovai, įrengtas masažinis Kneipo takas, apšvietimas.

Projekto vertė siekė daugiau kaip apie 110 tūkst. eurų. Lėšas skyrė Europos Sąjungos fondai ir Kėdainių rajono savivaldybė.

Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktorius A. Kacevičius tuomet vietinei žiniasklaidai teigė, kad savivaldybė skiria didžiulį dėmesį viešųjų miesto erdvių atnaujinimui. Esą siekiama, kad viešosios erdvės kaip įmanoma labiau atitiktų gyventojų aktualiuosius poreikius ir dar labiau puoštų senamiestį bei prisidėtų prie jaunimo laisvalaikio praleidimo įvairovės.

Dvi savaitės praėjo po Kontrolės komiteto posėdžio, kuriame savivaldybės ir miesto seniūnijos administracijoms buvo pabaksnota dėl neprižiūrimos poilsio erdvės miesto centre, tačiau atsigavimo ženklų 2020 m. balandį naujai įrengtoje poilsio  zonoje – nėra.