Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistai jau septintus metus prieš Kalėdas lankosi socialiniuose centruose ir, bendraudami su jų gyventojais, dovanoja šilumą ir šypsenas. Šią savaitę aplankyti Dotnuvos slaugos namai, Josvainių socialinis ir ugdymo centras bei Šėtos socialinis ir ugdymo centras.

Skatina bendrauti

„Ši akcija yra skirta tiems, kam labiausiai reikia atjautos, bendravimo, – sakė biuro visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Giedrė Žemaitienė. – Nes bendravimas yra viena pagrindinių socialinių vertybių. Visuomenė egzistuoja tik bendraudama, deja, šiais laikais tai tapo nepopuliaru nei šeimoje, nei tarp giminių… Todėl mūsų tikslas – skatinti bendravimą tarp jaunimo, vyresnio amžiaus žmonių.“

Visuomenės sveikatos biuras šią akciją kasmet rengdavo kartu su moksleiviais, o šiemet pirmą kartą pakvietė prisijungti Kėdainių suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centro Trečiojo amžiaus universiteto lankytojus. Tad į susitikimus su senoliais vyko šios įstaigos senjorų ansamblis „Gija“, pradžiuginęs nuotaikingu koncertu. Trečiojo amžiaus universiteto lankytojai su begaline meile ir kruopštumu pagamino pluoštą kalėdinių atvirukų, kuriuos taip pat atvežė dovanų socialinių centrų gyventojams.

„Dalinkimės gerumu, nes geras žodis, paguoda, daina nieko nekainuoja, bet duoda labai daug. Išvažiuodami mes žinome, kad būsime laukiami ir kitais metais. Na, o mūsų pareiga – vėl čia sugrįžti“, – sakė G. Žemaitienė.

Paslaugos – vis reikalingesnės

Ketvirtadienio rytą akcijos organizatoriai su kalėdiniais sveikinimais lankėsi Josvainių socialiniame ir ugdymo centre, kuriame šiuo metu gyvena 36 senoliai. „Tikrai jaučiame, kad artėja šventės, nes turime labai daug svečių – kasdien vyksta renginiai, koncertai, senelius aplanko mokinukai… Mūsų centre užimtumo taip pat netrūksta. Seneliai labai laukia kasdien prieš pietus organizuojamų užsiėmimų“, – šypsodamasi pasakojo centro direktorė Erika Markova.

Beje, kitąmet Josvainių socialinio ir ugdymo centro laukia teigiamos permainos – Europos Sąjungos lėšomis prie šios įstaigos bus įkurti Savarankiško gyvenimo namai. Vieno aukšto priestate galės įsikurti 10 gyventojų, kurie savo buitį ir laisvalaikį tvarkys iš dalies savarankiškai, padedami socialinio darbuotojo. Taip pat bus pasirūpinta gyventojų saugumu ir sveikata. Tikimasi, kad rangos darbų konkursas vyks sklandžiai ir vasarą darbai pajudės. Taip pat, įgyvendinant šį projektą, Josvainių socialiniame ir ugdymo centre, dviejų aukštų pastate, bus įrengtas šachtinis liftas.p pat, įgyvendinant šį projektą, Josvainių socialiniame ir ugdymo centre, dviejų aukštų pastate, bus įrengtas šachtinis liftas.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.