„Noriu patikinti, kad naujovės senamiestyje yra su noru ne griauti verslą, bet jam padėti. Manau, kad kažkas paskubėjo su išvadomis, kai pamatė, kad mūsų senamiestyje keičiasi eismo judėjimas“, – susitikęs su žiniasklaidos atstovais sakė Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius.

Rajono meras S. Grinkevičius, sakė, kad visos permainos yra daromos ne verslui žlugdyti, bet skatinti ir remti.

Rajono meras S. Grinkevičius, sakė, kad visos permainos yra daromos ne verslui žlugdyti, bet skatinti ir remti.

Rajono vadovas inicijavo tokį susitikimą, kad paaiškintų, kodėl senamiestyje atsirado naujų kelių ženklų ir kodėl planuojama po Didžiosios Rinkos aikštės rekonstrukcijos greta jos apriboti eismą. „Mes senamiestį norime matyti gyvą, judrų ir veiklų. Norime, kad žmonės galėtų pėsčiomis laisvai po jį vaikščioti ir jaustis saugiai. Manome, kad baigus aikštės rekonstrukciją, ji tikrai taps žmonių traukos centru, juk ten atsiras šiuolaikiškas bibliotekos filialas su kino sale, stacionaria scena, jaunimo kavinuke. Aikštėje taip pat bus įrengtos trys vietos vasaros kavinėms. Norime, kad Didžiojoje Rinkoje saugūs jaustųsi visi, o juk žinome, kad tam grėsmę keltų galingais automobiliais lakstantys jaunuoliai. Todėl greta aikštės ir planuojame riboti eismą. Jaunavedžiai gali būti ramūs – jie Civilinės metrikacijos skyriuje gaus specialius leidimus ir į savo šventes galės atvažiuoti be jokio streso“, – sakė S. Grinkevičius. Mero manymu, kad būtent vaikštant pėsčiomis ir kėdainiečiams, ir miesto svečiams dažniau kils noras užsukti į parduotuvėles, kavinukes ar kitas pramogų vietas. „Didžioji gatvė jau daugelį metų yra pėsčiųjų zona. Ten įsikūrusios 22 verslo įmonės. Jos gyvuoja ir jokių nusiskundimų nereiškia. Tad gerą pradžią jau turime“, – konstatavo rajono meras.

Besibaiminantiems dėl automobilių parkavimo, meras turėjo aiškų atsakymą: „Mašinas tikrai bus kur pastatyti. Yra Senosios Rinkos aikštė, kitąmet įrengsime maždaug 20 vietų aikštelę prie Mikalojaus Daukšos viešosios bibliotekos. Dar aikštelės bus tvarkomos prie Mokesčių inspekcijos Kėdainių skyriaus, Muzikos mokyklos. Radvilų gatvėje taip pat atsiras daugiau vietų parkavimui. Tad nereikia bijoti, kad nebus kur pastatyti mašinų. Dabar matėme, kad Senojoje gatvėje buvo gana sudėtingos eismo sąlygos ir trūko visapusiško saugumo. Pastačius stovėjimą ribojančius ženklus visi automobiliai puikiai telpa aplinkinėse gatvėse. Gaila, kad mūsų žmonės yra pratę privažiuoti prie pat durų ir visai nenori bent kiek pajudėti ir kelis šimtus metrų nueiti pėstute.“

Meras priminė, kad atsakingi specialistai rengia darnaus judumo projektą Kėdainiuose. Juo numatoma kuo daugiau vietų paskelbti pėsčiųjų zonomis mieste. „Mes tikrai neišradinėjame dviračio iš naujo. Daugelyje Europos miestų, kurie turi senamiesčius, juose ribojamas eismas. Tai yra tiesiog savaime suprantamas dalykas. Juk ir patys nuvažiavę į kitą miestą, jį norime pažinti ne per automobilio langą, bet pasivaikščiodami jaukiomis gatvelėmis. Manau, kad Kėdainiai verti būti jaukiu, gyvybingu europietišku miestu“, – sakė Saulius Grinkevičius. Kaip sektiną pavyzdį meras paminėjo norvegų patirtį: „Norvegai savo šalies miestuose specialiai mažina parkavimo plotus, kad žmonės daugiau vaikščiotų pėsčiomis arba naudotųsi visuomeniniu transportu. Be to, jie net 500 metrų prie mokyklų yra paskelbę pėsčiųjų zonomis. Tad nuolat lygiuodamiesi į skandinavus galime pasekti ir šiuo pavyzdžiu.“

Pasak S. Grinkevičiaus, dabartinė rajono vadovų komanda turi norą matyti Kėdainių senamiestį atgaivintą: „Į senamiestį investuojame ne tam, kad jis būtų toks pats kaip prieš dešimt metų. Norime, kad jame virtų gyvenimas. Jei pasirodytų, kad mes suklydome, visada klaidas ištaisysime. Tačiau sėdėti ir nieko nedaryti – pats blogiausias pasirinkimas.“

S. Grinkevičius sakė, kad yra atviras pokalbiams su kėdainiečiais ir visada laukia žmonių, kurie nori aiškumo vienais ar kitais klausimais.

Panašios naujienos