Praėjusią savaitę į Profesinio rengimo centro salėje vykusią mokslo metų atidarymo šventę sugužėjo Senojo Kėdainių trečiojo amžiaus universiteto (TAU) studentai – senjorės ir senjorai. Metus laiko vyksiančiuose užsiėmimuose jie galės pramokti anglų ar vokiečių kalbų, skaitmeninio raštingumo gudrybių bei įgyti teisinių žinių, netgi susipažinti su savo šaknimis.

Šventės vedėja – TAU klausytojų tarybos pirmininkė, „Sidabrinės linijos” savanorių veiklos koordinatorė Kėdainiuose Vida Liutkevičienė. 

TAU studijų dalyviai registravosi ir rinkosi pageidaujamas disciplinas. Netrukus atidarymo proga nuskambėjo sveikinimai žinių siekiantiems senjorams, taip pat visiems lektoriams. Buvo pristatyta naujų mokslo metų programa.
„Šiame universitete mokosi senjorai, kurie, baigę darbinę karjerą, turi daug laisvo laiko bei nori tobulėti – sužinoti kažką nauja ar siekia tiesiog pabendrauti“, – sakė Senojo Kėdainių TAU rektorė Gražina Jedemskienė. Jos teigimu, šiais mokslo metais paskaitos vyks gyvai – tiesiogiai kontaktuojant su klausytojais auditorijose. Tačiau, įvertinus pandeminės situacijos riziką, nauja mokymų medžiaga yra parengta taip, kad galėtų būti dėstoma tiek auditorijose, tiek nuotoliniu būdu.

Kėdainių PRC direktoriaus Dangiro Kačinsko sveikinimas.

NORDplus programos lėšomis finansuojamas tarptautinis projektas vykdomas nuo praėjusių metų rupjūčio iki kitų metų liepos. G. Jedemskienės teigimu, tai – tęstinis projektas, kurį anksčiau lietuviai vykdė su kolegomis latviais. Šiuo metu jame dalyvauja trys šalys – Lat­vija, Estija ir Lietuva. Mūsų šaliai atstovauja trys įstaigos (asociacija „Lietuvos bočiai“, Trakų trečiojo amžiaus universitetas ir Senasis Kėdainių trečiojo amžiaus universitetas), įsipareigojusios parengti mokymus pagal dešimt temų. Kėdainių TAU rengia tris iš jų: „Skaitmeninis raštingumas“, „Teisės pagrindai senjorams“, „Genealoginio medžio sudarymas“.

Padėka “Sidabrinės linijos” savanorei Jadvygai Skiparienei.

„Pastarojo projekto dalyviai, surinkę savo prosenelių nuotraukas ar aplankę kapus, galės daugiau sužinoti apie savo šaknis, geriau susipažinti su savo kilme. Naujai įgytos žinios galbūt paskatins surengti giminių susitikimą ar padės atrasti dalykus, apie kuriuos projekto dalyviai gal niekada gyvenime nebuvo susimąstę. Pavyzdžiui, kad turi bajoriško ar kitos tautybės kraujo… Juk sužinojęs savo kilmės istoriją, gali ją perduoti ateities kartoms “, – teigė temos kuratorė, TAU Humanitarinių ir socialinių mokslų fakuteto dekanė Jolita Kšenavičienė.

Iš kairės: Teisės pagrindų kursų programą ir mokomąją medžiagą ruošusi dėstytoja Laima Skinderienė ir Humanitarinių ir socialinių mokslų fakulteto dekanė Jolita Kšenavičienė.

Naujųjų mokslo metų atidarymo šventės proga „Sidabrinės linijos“ projektų koordinatorė Gileta Kierienė įteikė padėkas visiems universiteto klausytojams savanoriams, kurie pokalbiais telefonu praskaidrindavo nuotaiką vienišiems vyresnio amžiaus žmonėms.

Džiaugsmas susitikus mokslo draugus.

„Kėdainių senjorų kelias į savanorystę nebuvo lengvas. Visą būrį savanorių, tarp kurių – ir vienas vyras, sutikome TAU. Vieni prie kitų pratinomės gana ilgai, turėjome pasitikrinti reputaciją. Ne paslaptis, kad vyresnio amžiaus žmonėms, slegiamiems sovietmečio palikimo, teko keisti mąstyseną ir kai kuriuos požiūrius… Smagu, kad visi jie savanorystėje atrado džiaugsmą“, – po apdovanojimo įspūdžiais dalinosi „Sidabrinės linijos“ projektų vadovė Gileta Kierienė.

Susidomėję rudens semestro užsiėmimų gausa ir tvarkaraščiu.

„Kėdainių mugė“ primena, kad „Sidabrinė linija“ – tai vyresnio amžiaus žmonėms skirta nemokama draugystės pokalbių, emocinės ir informacinės pagalbos linija, vykdoma M. Čiuželio labdaros ir paramos fondo. Tel. – 8 800 80 020.

Kaunietis dainininkas, gitaristas Henrikas Mališauskas. Klausytojai ne tik kartu su juo dainavo V. Kernagio, G. Paškevičiaus dainas, bet ir šoko.

Algio Bareikos ir Arvydo Kantauto nuotraukos.