Kovo pradžioje startavęs krašto šeimoms skirtas projektas „Kompleksinių paslaugų šeimai teikimas Kėdainių rajono savivaldybėje“ sulaukė didžiulio tėvų susidomėjimo. Vyksta pozityvios tėvystės mokymai pagal STEP programą, teikiamos individualios psichologo konsultacijos, šeimos įgūdžių ugdymo ir sociokultūrinės paslaugos, o į būsimas grupes jau aktyviai registruojasi kiti dalyviai. Visos šios paslaugos šeimoms – nemokamos.

Keičiasi visa šeima

STEP programos sertifikuota vadovė Ijola Petrauskienė džiaugiasi tėvų patiriama sėkme. „Kitaip nematyčiau prasmės dirbti“, – šypsosi moteris.

„Apie pozityvios tėvystės mokymus sužinojau internete. Atėjau todėl, kad buvo labai įdomu, kas yra toji pozityvi tėvystė. Nes iki šių kursų aš įsivaizdavau, kad pozityvi tėvystė – tai draudimų tėvams kratinys ir vaikų anarchija. Pasirodo, yra visiškai ne taip“, – sako dviejų sūnų mama Kristina Virgailė, į vakarais vykstančius mokymus Kėdainių rajono savivaldybės Bendruomeniniuose šeimos namuose atvykstanti iš Pelėdnagių.

Jauna moteris šypsosi: „Čia mes išmokome jausti malonumą bendraujant su vaikais, bendradarbiaujant, iš tikrųjų labai pasikeitė mūsų santykiai šeimoje. Auginame du berniukus, šešerių ir devynerių metų. Problemos – kaip ir pas visus tėvus, berniukai aktyvūs, tai kažkur užlipo, tai susipešė tarpusavyje. Dabar tikrai namuose ramiau. Buvau iš tų šaukiančių mamų, dabar „reabilitavausi“. Stengiamės daug kalbėtis, bendrauti, suprasti vieni kitų jausmus, vietoje draudimų stengiamės rasti kompromisą. Šeimoje keičiamės visi…“

Sulaukė didelio populiarumo

Drauge su Kristina nuo kovo mėnesio pozityvios tėvystės mokymuose pagal STEP programą dalyvauja dar devynios panašaus amžiaus vaikų mamos, o lygiagrečiai užsiėmimai vyksta dar dviejų amžiaus grupių vaikų – mažylių ir paauglių – tėveliams. Mokymus vedanti STEP programos sertifikuota vadovė Ijola Petrauskienė pasakoja: „STEP programa turi labai aiškią struktūrą. Kursą sudaro 9 susitikimai. Per pirmuosius dvejus susitikimus dedamas teorinis pagrindas – kalbame apie vaikų auklėjimo stilių, šeimose vyraujančius įsitikinimus apie vaikų auklėjimą. Vėliau, kiekvieno užsiėmimo metu tėvai mokosi naujo įgūdžio.

Galimybę nemokamai dalyvauti įvairiose organizuojamose veiklose 400 rajono šeimų suteikia Kėdainių rajono savivaldybės administracijos drauge su partneriais įgyvendinamas projektas „Kompleksinių paslaugų šeimai teikimas Kėdainių rajono savivaldybėje“.

Man atrodo labai prasminga, kai įpusėjus susitikimams tėvai pradeda patirti sėkmę, džiaugtis dėl artimesnių, gerėjančių santykių su vaikais. Kai tėvai sako supratę, kokie jie svarbūs savo vaikui, kaip svarbu ne nurodymai, o artimas ir pagarbus bendravimas. Jis nereiškia, kad vaikas neklausys, nepasitikės tėvais, konfliktuos. Tėvai pradeda suprasti, kodėl vaikai elgiasi netinkamai. Nes STEP programa turi unikaliosios psichologijos teorinį pagrindą, kuris teigia, kad visi žmonės yra verti pagarbos, kad visas žmogaus elgesys yra tikslingas, ir jeigu žmogus elgiasi netinkamai – tai turi priežastį.“

Šių mokymų populiarumas auga – naujų grupių laukia jau pusšimtis užsiregistravusių tėvelių. Numatyta, kad per 4 metus mokymai bus surengti trisdešimčiai grupių.

Galimybė gauti paslaugas – 400 šeimų

Galimybę nemokamai dalyvauti įvairiose organizuojamose veiklose 400 rajono šeimų suteikia Kėdainių rajono savivaldybės administracijos drauge su part­neriais įgyvendinamas projektas „Kompleksinių paslaugų šeimai teikimas Kėdainių rajono savivaldybėje“. Jį finansuoja Europos socialinis fondas, skirtos paramos suma – kiek daugiau nei 312 tūkst. eurų.

Edita Dulkinienė, Pagalbos šeimai centro Bendruomeninių šeimos namų socialinė darbuotoja (projekto koordinatorė) besikreipiančioms šeimoms pasirengusi suteikti visą rūpimą informaciją apie projektą.

Savivaldybė šį projektą įgyvendina kartu su partneriais – Kėdainių pagalbos šeimai centru, kuriame įkurti Bendruomeniniai šeimos namai, bei Kėdainių rajono moterų krizių centru.

„Pagrindinis projekto tikslas – sudaryti sąlygas šeimoms gauti kompleksiškai teikiamas paslaugas, užtikrinant paslaugų prieinamumą kuo arčiau šeimos gyvenamosios vietos, siekiant įgalinti šeimą įveikti iškilusias krizes bei derinti šeimos ir darbo įsipareigojimus“, – teigia Edita Dulkinienė, Kėdainių rajono savivaldybės Bendruomeninių šeimos namų socialinė darbuotoja (projekto koordinatorė).

Šeimoms – gausa paslaugų

Pasak jos, pagalba šeimoms teikiama intensyviai: vyksta ne tik pozityvios tėvystės mokymai, bet ir teikiamos individualios psichologo konsultacijos, nuo gegužės mėnesio pradedamos teikti individualios socialinio darbuotojo konsultacijos, vėliau vyks giluminės dailės terapijos užsiėmimai, užsiėmimai paaugliams ir jaunimui, patiriantiems krizes, bus teikiamos grupinės psichologo konsultacijos.

Į veiklas gali registruotis jomis susidomėję tėveliai, taip pat kai kurioms paslaugoms nukreipia Vaiko teisių apsaugos tarnybos specialistai, Pagalbos šeimai centre įsteigtas Globėjų centras. Visą informaciją apie projektą galite rasti bei į užsiėmimus užsiregistruoti „Facebook“ paskyroje „Kėdainių rajono savivaldybės Bendruomeniniai šeimos namai“, taip pat elektroniniu paštu bsnkedainiai@gmail.com, tel. 8 605 60349.

Kėdainių r. savivaldybės Bendruomeninių namų adresas: Vydūno g. 6, Kėdainiai.

About The Author

Related Posts

One Response

  1. suzadetuviu ziedu kainos

    Labai gerai, kai šeimos gauna paramą ar patarimų, kaip tobulinti save ir kurti geresnį gerbūvį. Aš ankščiau irgi buvau pasimetus, neteisingai bendravau su savo vaikinu, kai pradėjau pati keistis, pajutau ir iš jo pokyčius. Tada ir žiedelis ant rankos atsirado, kai pajuto tą tokį ryšį ir stabilumą.

    Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.