Nepaisant to, kad dar 2011 metais Konstitucinis Teismas išaiškino, jog Seimo nariai negali užimti jokių kitų pareigų įmonėse, įstaigose ar organizacijose, parlamentaras Darius Kaminskas vis dėlto Seimo pirmininkui Viktorui Pranskiečiui įteikė prašymą ekstremalios situacijos metu leisti jam dirbti Kėdainių gydymo įstaigose. Šį klausimą apsvarsčius Seimo valdyboje buvo priimtas vienareikšmiškas sprendimas – dirbti D. Kaminskui negalima.


„Seimo narys Darius Kaminskas savo prašyme prašo leisti jam dirbti, tai dirbti mes leisti negalime. Konstitucinio Teismo išaiškinimas yra toks, kad Seimo narys negali niekur dirbti, nors ir neatlygintinai.

D. Kaminsko pagrindinė konstitucinė pareiga yra dirbti Seime. Todėl mes nesuteikėme jam jokio leidimo dirbti”, – teigė Seimo pirmininkas Viktoras Pranskietis.

Tuo tarpu Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis pabrėžė, kad ypač šiuo metu Seimo nariams savanoriauti būtų itin rizikinga ir kategoriškai nepritarė tokiam D. Kaminsko sumanymui.

„Pabandykime įsivaizduoti hipotetinę situaciją, kuomet Seime reikia priimti įstatymą, o jo priėmimui reikalingas 71 Seimo narys, ir, pavyzdžiui, ponas Kaminskas yra tas 71-asis žmogus, kuris yra save izoliavęs, ir Seimas negali priimti įstatymų. Kas tuomet svarbiau, jo prievolė būti Seime ir priimti įstatymus ar būti savanoriu”, – apie D. Kaminsko pagrindines pareigas kalbėjo G. Landsbergis.

Panašios naujienos