Seimo II rūmų parodų galerijoje veikia kėdai­niečių Marijos Burneikienės ir Vaido Juškos fotografijų paroda „Laikas rūke“, skirta Kėdainių miesto 650 metų jubiliejui.

Kiekvienas parodos eksponatas – tai fotografijos ir grafikos džiazas, kur susipina dvi meno šakos. Nuotraukose atsispindi Kėdainių miesto pastatai ir gatvės. Galima išvysti išskirtinį škotams, žydams, vokiečiams priklausiusį architektūros paveldą, Radvilų didybę menančius objektus. Yra ir Krakių miestelio vaizdų.

Atidarant parodą M. Burneikienė sakė, kad jos ir V. Juškos bendradarbiavimas yra Kėdainiams būdingos tolerancijos ir pagarbos vienas kitam pavyzdys – būdami labai skirtingi ir turėdami kartais labai skirtingas nuomones, jie jau ne vienus metus geba kurti kartu nevaržydami vienas kito. Tos tolerancijos ir gebėjimo „tilpti viename lape“ Marija palinkėjo ir valstybės politikams.

„Nostalgiškos, nespalvotos rūkuose skendinčių Kėdainių nuotraukos, užfiksuotos Vaido Juškos ir sustiprintos Marijos Burneikienės potėpiais. Siurrealistiška, intriguoja“, – teigia parodos iniciatorė Seimo narė J. Sejonienė.

Parodos atidarymą Seime papuošė Kėdainių muzikos mokyklos auklėtinių: saksofonininko Žygimanto Krasausko (mokyt. R. Šulcas) ir akordeonininko Nojaus Dautarto (mokyt. R. Gužauskaitė-Babilienė) – atlikti kūriniai.

Kėdainiečių darbų paroda „Laikas rūke“ veiks iki birželio 29-osios. Įėjimas į Seimo II rūmų parodų galeriją nuo upės pusės yra laisvas (nereikia leidimo), tad, jei būsite Vilniuje, apsilankykite pasigrožėti kraštiečių kūryba.

Ilgametės dailės mokytojos M. Burneikienės ir žinomo Kėdainių fotografo V. Juškos darbų paroda Seime – tai kvietimas atvykti į garbingą jubiliejų šiemet švenčiantį šešių tautų ir šešių konfesinių bendruomenių miestą – Kėdainius! Kėdainiai su savo kultūrų įvairove, unikaliu senamiesčiu, ypatingomis gatvėmis, analogų neturinčiu pėsčiųjų tiltu ir gražiais parkais laukia lankytojų nuolat, ypač – šiais metais, kai didikų Radvilų miestas švenčia 650-ies metų jubiliejų!

Titulinė nuotrauka: Kėdainiečių M. Burneikienės ir V. Juškos darbų paroda Seime dedikuota Kėdainių 650-ies metų jubiliejui. (A. Markevičienės nuotr.)