Rugsėjo viduryje vykusiame tradiciniame tarptautiniame 43-ajame ralyje „Kauno ruduo 2015 “ sporto veteranų grupėje Kėdainiams atstovavęs ekipažas – vairuotojas Rimantas Kairys su šturmanu Kęstučiu Kanapecku – veteranų grupėje užėmė pirmąją vietą. Jie lenktyniavo bene ketvirtį amžiaus skaičiuojančia „Volga“. 

Šturmanas K. Kanapeckas (kairėje) ir lenktynininkas R. Kairys su šia „Volga“ ralio lenktynėse veteranų grupėje tapo čempionais.

Šturmanas K. Kanapeckas (kairėje) ir lenktynininkas R. Kairys su šia „Volga“ ralio lenktynėse veteranų grupėje tapo čempionais.

„Varžybos vyko Kauno mieste. Mūsų klasėje važiavo aštuoni ekipažai. Įveikėme tris ratus – iš viso šimtą kilometrų. Pačioje pradžioje padarėme vieną rimtą klaidą, bet iškart pasitaisėme ir laimėjome“, – sakė R. Kairys.
Pirmąją vietą iškovojusius lenktynininkus pasveikino Kėdainių rajono savivaldybės meras Saulius Grinkevičius ir savivaldybės administracijos direktorius Ovidijus Kačiulis.
„R. Kairys – labai geras vairuotojas. Jis važiuoja labai saugiai. Tai profesionalo požiūris: kai dalyvauja ralyje, jis važiuoja kaip lenktynininkas, tačiau kai dirba, laikosi visų taisyklių“, – pagyrų negailėjo S. Grinkevičius.
R. Kairys automobilių sporto varžybose dalyvauja jau 35-erius metus, o prieš 27-erius metus buvo tapęs ir Lietuvos čempionu. Pastaruoju metu ralio varžybos jam – tik malonus laisvalaikio praleidimo būdas. Lenktynininko veterano pagrindinė darbovietė – Kėdainių rajono savivaldybė, jis – ilgametis įstaigos vairuotojas.
Ekipažo šturmanas K. Kanapeckas šiuo metu dirba dujų sistemų projektuotoju, tačiau anksčiau ir pats buvęs „ralistas“.

Su puikiu pasirodymu ekipažą pasveikinęs meras S. Grinkevičius patikino: kuomet automobilyje sėdintis šalia patyrusio vairuotojo R. Kairio, visada jaučiasi esąs saugus.

Su puikiu pasirodymu ekipažą pasveikinęs meras S. Grinkevičius patikino: kuomet automobilyje sėdintis šalia patyrusio vairuotojo R. Kairio, visada jaučiasi esąs saugus.

Kartu vyrai važiuoja vos kelerius metus, tačiau vienas kitam negaili pagyrų. „Kęstas trasoje gaudosi ir skaičiuoja gerai“, – kolegą apibūdino R. Kairys.
Pernai ralyje „Kauno ruduo“ veteranų grupėje užėmę antrąją vietą, šiemet kėdainiečiai automobilių „Volga“ C-4 klasėje pakilo dar vienu laipteliu aukštyn – tapo čempionais.
R. Kairys ir K. Kanapeckas iš varžybų parsivežė du apdovanojimus – pagrindinę vienų iš tituluočiausių šalies ralio meistrų Kastyčio ir Arvydo Girdauskų taurę ir Sigito Alesiaus taurę už geriausią papildomos rungties rezultatą.
Paklaustas, kodėl būtent „Volga“, o ne, tarkim, naujesni, vakarietiški automobiliai?
„Volga – tai nostalgija“, – galva palingavo lenktynininkas veteranas R. Kairys.
Ralyje „Kauno ruduo 2015“ dalyvavo ekipažai iš Lietuvos, Graikijos, Latvijos, Rusijos, Izraelio, JAV, Estijos, Lenkijos.
Už galimybę dalyvauti varžybose Kaune automobilių sporto veterinarai ypač dėkingi rėmėjams – Kėdainių rajono savivaldybei ir UAB „Daumantai LT“.

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.