Artimiausiame rajono Tarybos posėdyje bus svarstomas klausimas dėl savivaldybės administracijos struktūros pakeitimo.

Pokyčiai numatyti keliuose savivaldybės administracijos skyriuose.

Pokyčiai numatyti keliuose savivaldybės administracijos skyriuose.

Pokyčiai numatyti tik keliose srityse, kelis skyrius pertvarkant ir papildant. Nuo gruodžio 1 dienos planuojama sujungti švietimo ir kultūros specialistus įkūrus Švietimo ir kultūros skyrių.
Sporto specialistai būtų pavaldūs Sporto ir turizmo skyriui. Jame, be poros sporto žinovų, darbą turėtų pradėti diplomuotas turizmo žinovas.
Teisės ir personalo skyrius planuojamas praplėsti pridedant viešosios tvarkos funkcijas su dviem specialistais.

Kultūrą grąžins švietimui
„Laikas nestovi vietoje ir atneša permainas ne tik į kasdienį kiekvieno kraštiečio gyvenimą, bet ir į savivaldybės administracijos valdymą. Švietimo ir kultūros specialistų suvienijimas nėra naujiena. Jau anksčiau, kai dar ir mokinių skaičius krašto mokyklose buvo gerokai didesnis, savivaldybėje turėjome Švietimo ir kultūros departamentą, kuris gana sėkmingai dirbo. Patirtis rodo, kad šių sričių funkcijos persipina daugeliu aspektų. Pavyzdžiui, moksleivių meno kolektyvai neretai turi bendrų projektų su kultūros centrais, tad logiška, kad šias sritis suvienijame, tikėdamiesi dar geresnių rezultatų, negu galime pasigirti dabar. Juolab kad rajone kuriame daugiafunkcius centrus, kuriuose vykdoma labai įvairiapusė veikla, o centrai pavaldūs artimiausioms švietimo įstaigoms“, – sprendimą keisti savivaldybės administracijos struktūrą komentavo rajono meras Saulius Grinkevičius.

Turizmą populiarins ne tik žodžiais
Mero teigimu, laikas kėdainiečiams imtis tikros atsakomybės ir dėl turizmo populiarinimo. „Jau kuris laikas kalbame, kad Kėdainiai ir visas kraštas turi turistinio potencialo. Gaila, bet jis lieka neišnaudotas. Matome, kaip kiti rajonai įgyvendina įvairius projektus, o mes iki šiol tik kalbame, kad turistai galėtų pas mus užsukti, nes turime, ką parodyti ir papasakoti. Manau, kad Turizmo informacinio centro sujungimas su Verslo informacijos centru nebuvo geras žingsnis, kai kalbame apie turizmo aktyvinimą ir plėtrą. Tad dabar norime turizmą Kėdainių krašte išjudinti iš sąstingio. Pakanka mums kalbėti apie valandinius svečius, reikia turizmo sektorių taip populiarinti, kad atvykstantieji užsiliktų ilgesniam laikui, ne tik perbėgtų per senamiestį. Tam tikimės pasitelkti gerą specialistą, kuris turėtų supratimą, ką ir kaip daryti, kad taptume žinomi po Lietuvą keliaujantiems svečiams ir patiems lietuviams. Būtų labai šaunu, kad galėtume sukurti viliojančių turistinių pasiūlymų ir juos galėtume siūlyti įvairiose mugėse, pa­rodose bei svečius iš Lenkijos, Izraelio, Škotijos, Vokietijos ar kitų šalių kviečiančioms agentūroms. Niekas nepaneigs, kad turime galimybių populiarinti ir aktyvų turizmą, tad sportas ir turizmas ras bendrų sąsajų“, – sakė S. Grinkevičius.

Tvarkdariai – pasitelkus kolegų patirtį
Naujai pradėsiantys dirbti viešosios tvarkos specialistai turėtų padėti užtikrinti saugesnę aplinką rajone. „Septyniolikoje rajonų jau kuris laikas veikia viešosios tvarkos skyriai savivaldybių administracijose. Patirtis rodo, kad sprendimai padėti policijai užtikrinti viešąją tvarką yra teisingi. Nuogąstaujame dėl įvairių teisėtvarkos pažeidimų. Policija neslepia, kad savo jėgomis viską aprėpti jos pareigūnams gana sudėtinga. Tad susitelkus ir suvienijus jėgas galėtume padaryti taip, kad visi gyventume tvarkingiau, ramiau ir saugiau. Mūsų tvarkdariai rūpintųsi smulkių pažeidimų – neleistinos prekybos turgavietėse, triukšmo, girtuokliavimo – suvaldymu“, – sakė rajono vadovas.
Daugiau reformų savivaldybės struktūroje nėra numatyta. Tačiau esama situacija gali būti pakoreguota, jei tik tam atsiras būtinybė.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.