Jau rytoj darbą pradės naujoji Kėdainių rajono savivaldybės taryba, bus imtasi formuoti naują vadovų komandą. Jau anksčiau buvo žinoma, kad naujuoju administracijos direktoriumi tarybai bus siūloma skirti Arūną Kacevičių. Tačiau šis darbą galės pradėti tik gavęs žvalgybos leidimą dirbti su slaptais dokumentais. Patikrinimo procedūra gali trukti iki mėnesio ir ilgiau, o tam, kad savivaldybė neliktų be vadovo, kažkam turės būti patikėta laikinai eiti direktoriaus pareigas.

Pasibaigus tarybos kadencijai atšaukiamas administracijos vadovas

Balandžio 17 dieną į pirmąjį posėdį susirinks naujosios kadencijos savivaldybės taryba. Jau paskelbta šio posėdžio darbotvarkė, kurioje vos keturi klausimai.

Pirmuoju klausimu naujos kadencijos tarybai siūloma iš pareigų atleisti dabartinį savivaldybės administracijos direktorių Ovidijų Kačiulį. Jis posto netenka pasibaigus į šias pareigas skyrusios tarybos kadencijai. Sprendimo projekte teigiama, kad iš pareigų atleidžiamam O. Kačiuliui numatoma išmokėti kompensaciją už nepanaudotas atostogas bei vieno mėnesio atlyginimo dydžio išeitinę išmoką.

Jau buvo skelbta, kad išrinktasis rajono meras Valentinas Tamulis naujuoju administracijos vadovu norėtų matyti atstovaujamo judėjimo „Mūsų krašto sėkmei“ vadovą, koncernui „Vikonda“ priklausančios įmonės auditorių A. Kacevičių.

Akivaizdu, jog iš pareigų atleidus esamą administracijos vadovą ir nepaskyrus naujo, savivaldybė be vadovo dirbti negalės. Todėl jau pirmajame naujosios kadencijos tarybos posėdyje bus skiriamas laikinasis administracijos direktorius.

Tačiau prieš tai A. Kacevičiaus patikimumas dar turės būti vertinamas specialiųjų tarnybų. Ši procedūra, kuri gali trukti iki 40 dienų, reikalinga leidimui dirbti su slapta informacija gauti. Tai naujas reikalavimas, įnešęs tam tikros sumaišties ne tik Kėdainiuose, bet ir kitose, naujus merus išsirinkusiose šalies savivaldybėse.

Vietoje pavardės – tuščia grafa

Akivaizdu, jog iš pareigų atleidus esamą administracijos vadovą ir nepaskyrus naujo, savivaldybė be vadovo dirbti negalės. Todėl jau pirmajame naujosios kadencijos tarybos posėdyje bus skiriamas laikinasis administracijos direktorius.

Teoriškai įmanoma, jog laikinai eiti administracijos direktoriaus pareigas iki naujo vadovo paskyrimo bus patikėta O. Kačiuliui. Nors tai būtų pakankamai racionalus sprendimas, tačiau žinant tvyrančias politines aistras, vargu ar V. Tamulis ir jo atstovaujami politikai ryšis šiam žingsniui.

„Kėdainių mugės“ šaltinių teigimu, laikinai vadovauti savivaldybės administracijai bus siūloma Kristinai Kemešienei, Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėjai.

Kandidatūra paaiškės paskutiniu momentu?

Sužinoti, kokią kandidatūrą į laikinojo administracijos vadovo postą siūlys išrinktasis meras V. Tamulis, sužinoti nepavyko. Kelis kartus skambinant jis neatsiliepė mobiliojo ryšio telefonu.
Būsimoji naujojo mero patarėja Jorūnė Liutkienė sakė negalinti atsakyti į klausimą dėl laikinojo administracijos vadovo kandidatūros, tačiau užsiminė, kad ją neabejotinai žino trečiadienį prisieksiąs V. Tamulis.

„Jeigu jis neatsiliepia telefonu, tai ir neatsilieps, laikinojo vadovo kandidatūra paaiškės tarybos posėdžio metu“, – sakė J. Liutkienė.

Pozicija nesikeičia – vicemero postas N. Naujokienės žentui

Trečiadienį vyksiančiame tarybos posėdyje iš pareigų ketinama atšaukti du administracijos direktoriaus pavaduotojus – Antaną Pavolį ir Viačeslavą Čerenkovą. Į šiuos postus nauji darbuotojai, tikėtina, bus skiriami kiek vėliau, galutinai patvirtinus administracijos vadovo kandidatūrą.

Viešai paskelbta, kad vadovo pavaduotojais skirti numatoma politikos naujoką, tarybos narį Gintautą Muzniką ir Šėtos seniūnę Danutę Mykolaitienę.

Pasibaigus savivaldos rinkimams rajono politiniuose kuluaruose ilgai spėliota, kas užims naujojo vicemero vietą, minėta ir visuomeninio judėjimo ideologe vadinamos Nijolės Naujokienės pavardė. Esą ji ir bus faktinė rajono vadovė.

Kiek anksčiau pasiteiravus apie vicemero kandidatūrą, V. Tamulis atskleidė – į šį postą bus deleguojamas jo atstovaujamo rinkimų sąrašo žmogus. Pasak V. Tamulio, vicemeru numatomas tvirtinti Paulius Aukštikalnis. Panašu, jog pozicija lieka nepakitusi, vicemero postas lieka „rezervuotas“ P. Aukštinalniui.

Šis politikos naujokas pateko į savivaldybės tarybą su visuomeniniu rinkimų komitetu „V. Tamulio komanda – mūsų krašto sėkmei“, iki šiol dirba bendrovėje „Lifosa“ pirkimų vadybininku.
Būsimasis vicemeras P. Aukštikalnis yra koncerne „Vikonda“ dirbančios politikės N. Naujokienės žentas, vedęs jos dukrą Giedrę, augina du vaikus.

Dėl vicemero bus balsuojama slaptai

Pats P. Aukštikalnis minėjo esantis pasirengęs užimto mero pavaduotojo postą, patvirtino, kad su juo apie šias pareigas buvo kalbamasi.

Kad tarybai bus teikiama P. Aukštikalnio kandidatūra, „Kėdainių mugei“ patvirtino ir būsimoji mero patarėja J. Liutkienė.

Dėl vicemero kandidatūros tarybos nariai apsispręs balsuodami slaptai. Ar mero pavaduotojas bus renkamas iš vieno kandidato, jau minėto P. Aukštikalnio, ar bus keliamos ir kitos kandidatūros – paaiškės trečiadienį vyksiančiame savivaldybės tarybos posėdyje.

About The Author

Related Posts

One Response

  1. Na

    Kas gali paneigti, kad Kėdainiuose valdžion sugrįža darbą parcija?

    Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.