Kėdainių rajono savivaldybės tarybos nariai pritarė sprendimo projektui imti 1 569 700 eurų ilgalaikę banko paskolą ankstesniems skoliniams įsipareigojimams vykdyti ir investiciniams projektams finansuoti.

Kėdainių savivaldybė šiemet privalės skirti 1 169 700 eurų ankstesniems skoliniams įsipareigojimams vykdyti. Dar 400 tūkst. eurų planuojama skirti viešųjų pastatų, esančių Pavasario g. 8 ir Josvainių g. 53, energinio efektyvumo didinimo – modernizavimo – darbams.

„Skola kredito įstaigoms neviršys įstatyme nustatyto skolinimosi limito“, – pabrėžiama projekte.

Tačiau, kaip posėdyje teigė tarybos narys Saulius Grinkevičius, po ilgo laiko Kėdainių rajono savivaldybėje didėja kreditorinis įsiskolinimas.

„Nejau nebuvo galima rasti kitų variantų, kaip finansuoti šiuos du projektus? Juk 2021 metais buvo surinkta 4 milijonai viršplaninių lėšų. Norėčiau, kad į šį klausimą atsakytų savivaldybės vadovai“, – kalbėjo S. Grinkevičius.

„Šiuo metu yra priimti tokie sprendimai“, – nedaugžodžiavo meras Valentinas Tamulis.

Pasak S. Grinkevičiaus, praėjusios kadencijos metu nebuvo galima skolintis – buvo leidžiama tik persiskolinti, t.y. grąžinti seną paskolą ir vėl pasiskolinti tą pačią sumą: „Ir ketverius metus išgyveno tiek administracija, tiek savivaldybės įstaigos.

Dabar mes vėl po truputį kreditorinį įsiskolinimą pradedame didinti. Suprantu, kad jis nėra tragiškas ir pagal visus limitus skolintis leidžiama. Bet labai lengva greitai pasiskolinti ir sunku paskui grąžinti. Norėčiau, kad ateityje į šiuos klausimus žiūrėtume labai atsakingai.“

Panašios naujienos