Kėdainių rajono savivaldybės administracija kreipsis į Lietuvos vežėjus ir prašys jų pateikti verslo planus dėl galimybės teikti paslaugas Kėdainių mieste ir rajone. Taip nutarta šią savaitę vykusiame frakcijos seniūnų pasitarime.

Sprendimo paieškos dėl nuostolingai dirbančios bendrovės „Kėdbusas“ vyksta jau ne pirmus metus, tuo tarpu kiekvienais metais bendrovės nuostoliai didėja. Šiemet įmonės nuostoliai, kuriuos biudžeto lėšomis padengia savivaldybė, artėja prie milijono eurų.

Kaip „Kėdainių mugei“ sakė frakcijos „Liberalai Kėdainių krašto žmogui“ seniūnas Saulius Grinkevičius, problema yra įsisenėjusi. Kalbama ne tik apie savivaldybės finansines dotacijas, tačiau ir apie „Kėdbuso“ paslaugų kokybę.

„Paslaugų kokybė netinkama, gyventojai įmonės paslaugomis nelabai naudojasi. Situaciją dar labiau pablogino pandemija. Šiemet savivaldybės biudžete numatyta skirti daugiau nei 800 tūkst. eurų dotaciją. Tačiau iš pateikto verslo plano matyti, kad per penkerius metus dotacijų reikės dar daugiau – beveik iki 2 milijonų eurų. Mūsų tokie skaičiai netenkina. 

Pateiktame penkerių metų verslo plane numatytas ne tik nuostolingų maršrutų dotavimas, bet ir investicijos į autobusus, autobusų parko perkėlimas į miestą – visa tai gula ant savivaldybės pečių“, – sakė S. Grinkevičius.

Pasak frakcijos seniūno, nesvarbu, koks vežėjas Kėdainių rajone teiks paslaugas – be savivaldybės dotacijos jis neišsivers. Tačiau svarbiausi klausimai – koks bus savivaldybės indėlis, kokia vežėjų paslaugų kokybė: „Svarbu ne tik kaina, tačiau ir tai, kad gyventojams tiktų paslaugų kokybė, kad jie tomis paslaugomis naudotųsi. Todėl prieš priimant sprendimą dėl „Kėdbuso“ nutarėme kreiptis į kitus Lietuvos vežėjus ir prašome jų pateikti verslo planus. Kai juos turėsime, bus galima palyginti ir tada priimti sprendimus.“