Trečiadienį savivaldybių tarybų rinkimuose prasidėjo išankstinis balsavimas. Rinkėjai gali atvykti balsuoti į bet kurią rinkimų apylinkę 60-yje šalies savivaldybių.

Kėdainiečiai, negalėsiantys kovo 1-ąją atlikti pilietinės pareigos rinkti vietos valdžią, pasinaudojo galimybe tai padaryti išankstiniuose rinkimuose.

Kėdainiečiai, negalėsiantys kovo 1-ąją atlikti pilietinės pareigos rinkti vietos valdžią, pasinaudojo galimybe tai padaryti išankstiniuose rinkimuose.

Balsuoti iš anksto savivaldybėse bus galima vasario 25 ir 26 d., trečiadienį ir ketvirtadienį, nuo 8 iki 20 val.

Iš anksto balsuoti gali visi rinkėjai, kurie rinkimų dieną negalės atvykti balsuoti į savo rinkimų apylinkę.

Balsuojant iš anksto, būtina turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą ir rinkėjo kortelę (jos negavę galės atsispausdinti savivaldybėje).

Trečiadienį prasidėjo ir balsavimas specialiuose paštuose – gydymo, socialinės rūpybos įstaigose, karo tarnybos ar laisvės atėmimo vietose.

Balsavimas specialiuose paštuose vyks 2015 m. vasario 25–27 d. nustatytomis darbo valandomis. Pašto darbuotojui, išduodančiam rinkimų dokumentus, reikia pateikti rinkėjo kortelę ir asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

Balsuoti specialiuose paštuose gali tik rinkėjai, kurie dėl sveikatos būklės ar amžiaus yra sveikatos priežiūros (išskyrus ambulatorines), socialinės rūpybos ar globos įstaigose arba atlieka privalomąją karo tarnybą ir todėl negali atvykti balsuoti į rinkimų apylinkę, arba atlieka tikrąją karo tarnybą, valstybės tarnybą ar dirba pagal darbo sutartis tarptautinėse karinėse operacijose užsienyje, arba atlieka arešto ar laisvės atėmimo bausmę ar yra areštinėse, tardymo izoliatoriuose.

Šį sekmadienį, kovo 1-ąją, Lietuvoje vyks savivaldybių tarybų ir merų rinkimai. 60-tyje savivaldybių bus išrinkti 1 524 tarybos nariai, įskaitant 60 merų. Pirmąkart Lietuvos istorijoje merai bus renkami tiesiogiai.

Kandidatų sąrašuose – 15 149 asmenys, dėl mero postų varžysis 434 kandidatai. Kai kuriose savivaldybėse renkant merus neabejotinai prireiks papildomo balsavimo, kuris numatytas kovo 15 d.

Savivaldos rinkimuose galės dalyvauti 2 542 605 rinkėjai, kurių galutinį sąrašą praėjusį sekmadienį patvirtino Vyriausioji rinkimų komisija (VRK). Praėjusiuose savivaldos rinkimuose 2011 metais jame buvo apie 2,638 mln. rinkėjų.

Dėl Kėdainių rajono tarybos narių mandatų kausis septynių politinių partijų atstovai.

Tiesioginiuose mero rinkimuose dalyvaus penkių partijų deleguoti atstovai.

Tarybos narius kėdainiečiai turės iš Tvarkos ir teisingumo (14 kandidatų), Darbo partijos (30 kandidatų), Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (15 kandidatų), Lietuvos respublikos liberalų sąjūdžio (26 kandidatai), Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (19 kandidatų), Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) (21 kandidatas) ir Lietuvos socialdemokratų partijos narių (28 kandidatai).

Į rajono merus kandidatuoja Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) atstovas Saulius Grinkevičius, darbo partijos narė Nijolė Naujokienė, Lietuvos respublikos liberalų sąjūdžio pasiūlytas Viktoras Muntianas, Lietuvos socialdemokratų kandidatė Olga Urbonienė ir Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų pasiūlytas Rimgaudas Rimošaitis.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.