Zabieliškio nepavojingų atliekų sąvartyno darbas laikinai sustabdytas dėl sąvartyno eksploatavimo ir operavimo dokumentų atnaujinimo.

Tikisi išspręsti per birželį

Kauno regiono atliekų tvarkymo centro (Kauno RATC) Veiklos administravimo vadovės Violetos Dumčienės teigimu, 2021 m. gegužės 28 d. pasibaigė sutartis su ilgamečiu Zabieliškio sąvartyno operatoriumi, kuris jį prižiūrėjo, tvarkė, eksploatavo.

„VšĮ Kauno regiono atliekų tvarkymo centro (toliau – Kauno RATC) Valdybos balandžio mėn. sprendimu, operatoriumi paskirtas pats Kauno RATC. Norint eksploatuoti sąvartyną, būtinas Taršos integruotos prevencijos ir kontrolės (toliau – TIPK) leidimas. Sutarties laikotarpiu, t. y. iki šių metų gegužės 28 d., TIPK leidimą turėjo ilgametis operatorius. Šiuo metu vyksta leidimo perdavimas-perrašymas Kauno RATC-ui per Aplinkos apsaugos agentūrą“, – informavo V. Dumčienė.

Taip pat, dėl nenumatytų priežasčių, t. y. dėl gautų pretenzijų, sąvartyno tvarkymo paslaugos pirkimas nusikėlė, dėl to užsidelsė pirkimo laimėtojo paskelbimas ir sutarties su juo sudarymas. Neturint sąvartyno tvarkymo paslaugos, Kauno RATC eksploatuoti sąvartyno negali.

„Kuomet Aplinkos apsaugos agentūra perdavimą patvirtins ir bus nupirkta sąvartyno tvarkymo paslauga, Zabieliškio sąvartynas dirbs visu pajėgumu. Visa tai, tikėtina, išsispręs per birželio mėnesį“, – tikisi Kauno RATC atstovė.

Esant susidariusiai situacijai, Zabieliškio sąvartyno darbas laikinai sustabdytas, atliekas Kauno RATC priima į Lapių regioninį sąvartyną.

Kur bus vežamos atliekos

Kėdainių rajono savivaldybės administracija bei savivaldybės vadovai apie regioninio Zabieliškio nepavojingų atliekų sąvartyno laikiną darbo sustabdymą buvo informuota 2021 m. gegužės 28 d.

Savivaldybės atsiųstoje informacijoje gyventojai raminami, jog atliekų tvarkytojas UAB „Ekonovus“ komunalines atliekas, kaip ir iki šiol, veš į mechaninio atliekų rūšiavimo įrenginius (MAR), specifinės atliekos bus renkamos pagal patvirtintą grafiką ir vežamos į Lapių sąvartyną.

Pakuočių atliekos vežamos tiesiai perdirbėjams arba į rūšiavimo liniją Kaune, todėl jų surinkimui sąvartyno laikinas uždarymas įtakos neturės. Žaliosios atliekos bus vežamos į žaliųjų atliekų aikštelę esančią Juozapavos kaime, Vandžiogalos seniūnijoje, Kauno rajone.

Gali sukelti laikinų nepatogumų

„Susidariusi situaciją gali sukelti laikinų nepatogumų gyventojams, nes kėdainiečiai negalės pristatyti statybinių atliekų į sąvartyną ar žaliųjų atliekų į Zabieliškio kaime esančią žaliųjų atliekų priėmimo aikštelę, – pripažįsta mero patarėja Jorūnė Liutkienė. – Tačiau žaliąsias atliekas (smulkias: žolė, lapai, smulkios šakelės) ir didelių gabaritų bei statybines atliekas gyventojai gali pristatyti į Didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelę (J. Basanavičiaus g. 97 A).“

Kadangi į didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelę atliekas veš tik mūsų rajono gyventojai, atliekų kiekio padidėjimo savivaldybės administracija neprognozuoja, tačiau, jei taip atsitiktų, aikštelės administratorius (Kauno RATC) turėsiantis pasirūpinti dažnesniu atliekų išvežimu.

Savivaldybės administracija dėl papildomų išlaidų, susijusių su laikinu sąvartyno uždarymu (jeigų jų atsirastų), apmokėjimo žada kreiptis į VšĮ Kauno regiono atliekų tvarkymo centrą.  

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.