Kėdainių dekanato šeimos centras ir Šv. Juozapo parapijos „Carito“ organizacija dalyvavo projekte „Šimtmečio dovanos“, skirtame auginti savanorystės iniciatyvas, pritraukti daugiau žmonių, paskatinti kurtis naujas savanorystės tradicijas bendruomenėse, kaimynystėse, kolektyvuose ar šeimose.

Kraštiečiai projektui pateikė bendrystei skirtas veiklas, kurias vykdė mieste ir rajone. O gruodžio 5-ąją, minint Tarptautinę savanorių dieną, abiejų organizacijų atstovės buvo pakviestos į Vilnių, Vyriausybės kanceliariją, kur vyko šventė visiems dovanojusiems Šimtmečio dovanas.

Šį projektą globojo Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis. Jis kėdainietėms įteikė dovanų – Lietuvos valstybines vėliavas ir Valstybės atkūrimo šimtmečiui skirtus ženklelius.
„Labai džiaugiamės parodytu dėmesiu ir įvertinimu, tai skatina veikti toliau“, – sakė „Carito“ vadovė Lina Zakarevičienė, į šventę vykusi su Migle Kazakauskaite, aktyvia jaunąja „Carito“ nare, bei Šeimos centro savanore Irena Žymantiene.

Dalintis gėriu – didžiausia laimė

Savanorystė – tai materialiai neatlygintina veikla, skirta padėti kitiems bendruomenės nariams ir pačiam savanoriui suteikianti dvasinį atlygį.

Savanorių diena taip pat paminėta Kėdainių Šv. Juozapo parapijos namuose. Čia susirinkę „Carito“, Šeimos centro savanoriai išklausė klebono – kunigo dekano Norberto Martinkaus sveikinimų ir linkėjimų, susitelkė bendrai maldai, vaišinosi darbščių šeimininkių rankomis gamintais patiekalais.

„Į „Caritą“ atėjau smalsumo vedina, man labai patiko čia esantys šilti ir draugiški žmonės. Bet trūko jaunų žmonių, tad pradėjau kviesti savo draugus ir pažįstamus, – pasakojo šešiolikmetė M. Kazakauskaitė. – Dalyvaujame įvairiose veiklose: „Maisto banko“ akcijoje, lankėmės ligoninės Slaugos skyriuje, Nakvynės namuose, Meironiškių mokyklėlėje, kitose toliau nuo miesto esančiose bendruomenėse. Kiekvieną penktadienį, susirinkę prie puodelio arbatos, tariamės, ką veiksime toliau. Žinoma, būna ir nusivylimų, bet reikia tik palaikančios šypsenos ir tai skatina eiti į priekį. Dėkoju vadovei Linai už tai, kad skatina nepasiduoti ir veikti. Nes didžiausias pasaulyje laimėjimas – dalintis gėriu…“

Skatina bendrystę

Savanorių dienai skirto vakaro metu klebonas – kunigas dekanas N. Martinkus įteikė padėkas visiems savanoriams už nuoširdžią, neatlygintiną veiklą. Taip pat padėkota Šeimos centro vadovei Rasai Kvederienei, „Carito“ vadovei L. Zakarevičienei ir kitiems savanoriams. Šiltomis mintimis dalinosi ir jauniausios savanorės, ir ilgiausiai šią veiklą atliekanti „Carito“ narė Laimutė Širkienė.

Pasak Kėdainių Šv. Juozapo parapijos klebono – kunigo dekano N. Martinkaus, parapijos savanoriai reaguoja į tai, kuo gyvena ir kuo serga šiandieninis pasaulis. „Norime būti reikalingi bendruomenei. Atliekame ne tik bažnytinę misiją, bet ir nevyriausybinių organizacijų misiją, kuri duoda pridėtinės vertės. Ją šiandien galima įvardinti kaip socializaciją, integraciją į visuomenę, bendrystę ir panašiai. Tad tai, ko šiandien trūksta šiame pasaulyje, stengiamės ir pateikti. Dirbame su žmonėmis, kurie yra nuskriausti, su šeimomis, ligoniais, vaikais, jaunimu ir suaugusiaisiais. Siekiame, kad socialinės veiklos paletė būtų pakankamai stipri, intensyvi ir plati“, – sakė klebonas, pabrėždamas, kad visa ko prioritetas – šeima. „Jei šeima suteikia meilę, tai vaikas perduos tą pačią meilę savo artimiesiems. Jei mokykla suteikia išmintį, vaikas ja naudosis. O bažnyčia suteikia dvasinę ramybę, skatina siekti tobulybės“, – kalbėjo dvasininkas.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.