Pirmąjį liepos savaitgalį krakiškiai tradiciškai kviečia visus drauge švęsti miestelio gimtadienį. Tiek vietinių gyventojų, tiek ir atvykusių svečių laukia turininga dviejų dienų programa.

601-ojo miestelio gimtadienio šventė prasidės tradiciniu, jau 10 kartą organizuojamu respublikiniu vaikų ir jaunimo folkloro festivaliu „Ant Smilgelės krantelio“.

Šeštadienį, liepos 2 d. 11.30 val. ant Plinkaigalio piliakalnio – festivalio atidarymas. Sutartinių ratas. Vyks edukaciniai užsiėmimai: „Tradiciniai lietuvių liaudies žaidimai ir pramogos“ bei medaus produktų degustacija.

15 val. Krakių miestelio aikštėje folkloro ansamblių koncertas, į kurį sugužės per 100 jaunųjų atlikėjų iš visų šalies etnografinių regionų. Vyks edukaciniai užsiėmimai „Duonos kepimas“, „Šakočio kepimas“.

17 val. žiūrovai išvys VšĮ teatro LABAS spektaklį „Kas apsakys tas dzūkų linksmybes“. Aktorės Vitalija Mockevičiūtė ir Neringa Varnelytė tarmiškai pasakojančios dzūkiškas sakmes ir legendas padės bent valandai pamiršti visus rūpesčius ir smagiai pasijuokti. Spektaklis nemokamas.

18 val. laukia vakaruška su instrumentinio folkloro grupe „Ratilai“, o 20 val. į sceną kops jaunimo grupės.

Šventė tęsis sekmadienį

Kokia Krakių miestelio šventė be tradicinių žvejų varžybų „Nuo šešių iki mišių“. Varžybas organizuojantis jaunimas kviečia ruošti meškeres ir dalyvauti varžybose tiek vaikus, tiek ir suaugusiuosius. Teigiama, kad pralaimėjusiųjų nebus, nes visi bus apdovanoti, o daugiausiai žuvies pagavusiems dalyviams bus įteiktos nugalėtojų taurės ir piniginiai prizai.

Beje, žvejai ruošiasi išvirti sriubą, kuria pavaišins ir miestelio šventės svečius.

12.30 val. Krakių bažnyčioje – Šv. Petro ir Povilo atlaidai.

Nuo 14 iki 18 val. Krakių miestelio aikštėje – šventinis koncertas, kuriame dalyvaus policijos ir policijos rėmėjų ansamblis S O N E R A iš Vilniaus.

Bus pristatyta ir teatralizuota muzikinė komedija „Senberniai“. Atlikėjai: Osvaldas Petraška (tenoras), Rytis Janilionis (baritonas), Liudas Mikalauskas (bosas), Višakio Rūdos kapelos ir vokalinio ansamblio dainininkai ir muzikantai, folkloro ansamblio GANDRUŽIS nariai.

Koncertinę programą tęs Julija Ritčik ir 4 F U N trio muzikantai.

Vaikų laukia nemokamas batutas ir pramogos su animatoriumi.

„Kėdainių mugės“ ir šventės organizatorių inf.

Panašios naujienos