Kėdainių rajono savivaldybė išlaiko tradiciją išrinkti gražiausiai tvarkomą aplinką, o jos puoselėtojus rudens pabaigoje apdovanoti.

Mero pavaduotoja Olga Urbonienė (kairėje) kartu su savivaldybės darbuotojų vertinimo komisija lanko rajono seniūnijose gražiausiai tvarkomas aplinkas.

Kėdainių rajono savivaldybės mero pavaduotoja Olga Urbonienė su vertinimo komisijos (sudarytos iš savivaldybės darbuotojų) nariais pastarąsias kelias savaites lankėsi rajono seniūnijose ir patys iš arti apžiūrėjo bei įvertino estetiškai tvarkomas aplinkas.

Renka iš skirtingų kategorijų

„Šiuo metu vyksta antrasis konkurso „Gražiausiai tvarkoma aplinka“ etapas. Jo metu mes lankome tas vietas, kurios kiekvienoje seniūnijoje dar liepos mėnesį buvo išskirtos kaip gražiausios, – kalbėjo mero pavaduotoja O. Urbonienė. – Šiuo metu jau yra aplankyta didžioji dalis seniūnijų ir, galiu pripažinti, kad nemaža dalis aplankytųjų teritorijų atrodo išties labai gražiai, net įspūdingai. Puiku ir tai, kad daug seniūnijų konkursui pateikė ir visiškai naujų kandidatų.“

Savivaldybės darbuotojų vertinimo komisija iš pasiūlytųjų kandidatų išrinks laimėtojus skirtingose kategorijose (po šešis kandidatus iš kaimiškųjų seniūnijų bei keturis kandidatus iš miesto seniūnijos):

individualaus gyvenamojo namo;
biudžetinės įstaigos;
įmonės, įstaigos, organizacijos;
daugiabučio namo.

Gražiausia ūkininko sodyba (turi būti veikiantis ūkis) bei gyvenvietė (miestelis ir kaimas) bus renkami tik iš kaimiškųjų seniūnijų pasiūlytų kandidatų.

Vertinimo komisija aplinką vertina pagal tam tikrus kriterijus: pastatų išvaizdą, želdynų vaizdą bei skaičių, aplinkos originalumą, bendrą tvarką ir švarą, gyvosios gamtos (gandralizdžių ir kt.) buvimą, netgi ir pagal tai, ar vykdomas biodegraduojančių atliekų kompostavimas, bei daug kitų kriterijų.

Sausra grožio negadino

„Ši vasara yra labai karšta, o lietaus sulaukėme gana mažoka, tad bene kiekvienos sodybos šeimininkas mus pasitikdavo tradiciniu sakiniu, esą dėl šiųmetės sausros pas juos nieko gražaus jau nėra. Bet jie tikrai kuklinasi, mat želdynai yra laistomi, kiemuose rasdavome ryškiai žydinčių gėlių. Prisipažinsiu, buvo ne viena aplinka, privertusi nusistebėti, kiek žmonės gali įdėti širdies ir pastangų, kad sukurtų tokį įspūdingą grožį“, – sakė O. Urbonienė ir pridūrė, kad su vertinimo komisijos nariais laukia nelengvas darbas išrinkti pačius geriausiuosius.

Laimėtojai bus apdovanoti specia­liame renginyje

Šiuo gražiausiai tvarkomos aplinkos konkursu yra skatinama Kėdainių rajono savivaldybės gyventojus puoselėti individualių gyvenamųjų namų, ūkininkų sodybų, biudžetinių įstaigų, įmonių, įstaigų, organizacijų, gyvenviečių ir daugiabučių namų aplinkos tvarkymo tradicijas, racionaliai naudoti žemę plečiant vaismedžių, uogakrūmių, dekoratyvinių augalų želdynus. Taip pat ugdyti gyventojų kūrybiškumą, poreikį išsaugoti ekologiškai švarią ir tvarkingą aplinką.

Galutinėmis konkurso laimėtojomis pripažįstamos tos individualių gyvenamųjų namų aplinkos, ūkininkų sodybos, biudžetinių įstaigų aplinkos, įmonių aplinkos, įstaigų aplinkos, organizacijų aplinkos, gyvenviečių aplinkos, daugiabučių namų aplinkos, kurios surinko Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus sudarytos vertinimo komisijos balsų daugumą. Konkurso laimėtojai yra paskelbiami ir apdovanojami savivaldybės organizuojame renginyje rudens pabaigoje Kėdainių miesto rotušėje.

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.