Vaikų globos namus „Saulutė“, kuriuose iš 59 gyventojų vasaroja 42 vaikai, aplankė dešimties studentų grupė iš Tailando, Nepalo, Indonezijos, Meksikos, Indijos, Kinijos, Honkongo ir Egipto.

„Saulutėje“ viešėjo studentai iš viso pasaulio.

„Saulutėje“ viešėjo studentai iš viso pasaulio.

Šie jaunuoliai, įsijungę į organizacijos AIESEC veiklą, dalyvauja jaunimo lyderystės projekte „Bring it on“, kuriuo siekiama vaikų globos namų auklėtiniams suteikti galimybę tobulėti, pažinti save ir kitą kultūrą.
Studentai „Saulutę“ lanko ne pirmą vasarą. Pasak vaikų globos namų vadovės Sandros Sagatienės, pirmą kartą studentų „Saulutė“ buvo sulaukusi prieš dvejus metus: „Labai smagu, kad studentai vėl panoro aplankyti Kėdainius ir mūsų įstaigą. Studentai į mūsų gyvenimą įnešė jaunatviškos energijos ir nerūpestingumo. Vaikai, nors ir sunkiai suprato, ką studentai sako, mielai su jais leido laiką. Pasirodo, kad nuoširdžiam bendravimui kalbos barjeras nėra kliūtis – gestai, šypsenos, vertėjų pagalba ir viskas tapdavo aišku. Studentų apsilankymas ne vienam įkvėpė drąsos. Juk mūsų vaikams nėra lengva bendrauti su svetimais žmonėmis. O studentai parodė, kad su visais galima rasti bendrą kalbą.“ Vaikų globos namų direktorė dėkinga rajono savivaldybei ir rajono merui Sauliui Grinkevičiui, kad buvo rasta lėšų

Vaikų atsisveikinimas su studentais ne vienam išspaudė ašaras.

Vaikų atsisveikinimas su studentais ne vienam išspaudė ašaras.

pasirūpinti studentų atvežimu į Kėdainius. „Mes neturime lėšų nenumatytiems atvejams. Tad esame dėkingi už studentų atvežimą į Kėdainius ir išvežimą po viso pasibuvimo. Be to, gavę geltonąjį autobusiuką mes svečiams galėjome parodyti Kauną ir Klaipėdą, supažindinti su Kėdainių kraštu. Labai džiugu, kad jaunimas, aplankęs mus iš viso pasaulio, namo sugrįš su gerais įspūdžiais“, – sakė S. Sagatienė.
„Saulutės“ direktorės pavaduotoja Vilma Juškevičienė sakė, kad dvi savaitės su studentais vaikams prabėgo tarsi viena diena: „Vaikai labai džiaugėsi šiais svečiais, kurie mūsų gyventojams negailėjo dėmesio. „Saulutėje“ gyvenimas virė be perstojo: vaikai su studentais ėjo maudytis į Nevėžį, žaidė žaidimus, mokėsi šokių, dainų. Kiek visiems buvo juoko, kai mūsų vaikai svečius mokė dainuoti lietuviškai. O kur dar piešimas, laikinų tatuiruočių darymas. Visi buvome sužavėti pažinties vakaru, kai studentai pasakojo apie savo gimtąsias šalis, dainavo liaudies dainas, demonstravo tautinius drabužius. Jau vien negirdėtų vardų skambesys mūsų vaikams buvo įdomus.“

Vaikų globos namų direktorė Sandra Sagatienė nuoširdžiai padėkojo jaunimui už šiltą bendravimą su vaikais.

Vaikų globos namų direktorė Sandra Sagatienė nuoširdžiai padėkojo jaunimui už šiltą bendravimą su vaikais.

Kartu su tarptautine grupe į Kėdainius atvykusi studentė Agnė sakė, kad visi svečiai liko sužavėti viešnage „Saulutėje“. Pasak jos, čia gyvena puikūs vaikai, kuriems viskas įdomu: „Mes tikrai šauniai praleidome laiką. Vieni iš kitų labai daug ko išmokome. Neatsitiktinai atsisveikinant ašaros spindi ne tik vaikų, bet ir studentų akyse.“
Vaikai, atsisveikindami su studentais, jiems negailėjo savo rankų darbo dovanų – visi išvykstantieji apdovanoti besišypsančiomis saulutėmis ir nuoširdžiais linkėjimais, surašytais į pačių gamybos atvirukus.
Projekto „Bring it on“ dalyviai prieš atvykdami į Kėdainius porą savaičių praleido Obelių vaikų globos namuose, o iš Kėdainių išvyko į Zarasų rajono Antazavės vaikų globos namus.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.