Praėjusį šeštadienį į Kėdainius buvo suvažiavę daugiau nei du šimtai Šaulių sąjungos narių iš viso Kauno regiono. Visi jie dalyvavo pirmą kartą Kėdainiuose organizuojamose karinėse pratybose „Kėdainių tauras 2019“.


Šia proga daugiau nei pusė šimto šaulių Didžiosios Rinkos aikštėje kitų šaulių akivaizdoje davė priesaiką ištikimai ir garbingai tarnauti tėvynės labui, o vėliau priklaupę ant vieno kelio pabučiavo vėliavą.

Tarp prisiekusiųjų buvo matyti įvairaus amžiaus vyrų ir moterų, kurie pasirinko tarnystę Lietuvai. Vėliau naujieji Šaulių sąjungos nariai vilkosi uniformas ir prisijungė prie kitų pratybų „Kėdainių tauras 2019“ dalyvių.

Ateina vis labiau motyvuoti

Pasak priesaikos davime dalyvavusio Vytauto Didžiojo šaulių 2-osios kuopos rinktinės vado Vytauto Žymančiaus, pastaruoju metu sparčiai keičiasi pačių šaulių kontingentas – šiuo metu ateina labiau motyvuoti žmonės, pasiryžę savo gyvenimo dalį atiduoti valstybės labui.

„Tokie žmonės ieško, kaip galėtų prisidėti prie Šaulių sąjungos veiklos su jau turima savo gyvenimiška patirtimi, profesinėmis žiniomis. Jie nori jaustis naudingi valstybei, nori nuveikti kažką gero“, – pažymėjo rinktinės vadas. Kartu jis pridūrė, kad visa Šaulių sąjungos veikla yra kryptingai sukama link pilietiškumo, patriotiškumo ir pagalbos valstybinėms institucijoms užtikrinti saugų valstybės gyvenimą.


Stoti paskatino sūnaus pavyzdys

Šeštadienį iškilmingą priesaiką davė per penkiasdešimt asmenų. Jų tarpe buvo ir kėdainiečių. „Sūnus yra įstojęs į Šaulių sąjungą, tai ir aš susidomėjau, – pasakojo Kampų kaimo gyventojas Pranas Fedotovas. – Reikia tėvynei, Lietuvos žmonėms atiduoti savo dalį, tokia pareiga.

Dalyvaudamas Šaulių sąjungos veikloje įgauni kovinės parengties žinių, taip pat pirmosios pagalbos, ekstremalių situacijų pasiruošimo įgūdžių. Tam aukojame savo laisvalaikį.“ Vyras pridūrė, kad tapimas Šaulių sąjungos nariu suteikia disciplinos gyvenime, įvairių įgūdžių, tokių kaip krašto gynyba, taip pat pagerėja fizinis pasirengimas.

Mergina gyvenimą sies su karyba

Kita naujoji pilnateisė Šaulių sąjungos narė, Kėdainių „Atžalyno“ gimnazijos abiturientė Šarūnė Makaraitė sakė, kad į Šaulių sąjungą ji atėjusi prieš dvejus metus.

Prisiekė Kėdainių rajono gyventojas Pranas Fedotovas, į Šaulių sąjungą įstojęs sekdamas sūnaus pėdomis.


„Iš pradžių buvau jaunoji šaulė, dabar duodu priesaiką ir pereinu į vyresniųjų tarpą. Nuo mažumės man patikdavo filmai, kuriuose būdavo daug karinių veiksmų. Norėjau gyvenime nuveikti kažką naudingo, tad nusprendusi ateiti į jaunuosius šaulius, šio savo poelgio visai nesigailėjau. Visa veikla man labai patiko, tad nusprendžiau tęsti ir toliau“, – užtikrintai kalbėjo mergina.

Ji pridūrė, kad priesaikos davimas yra ypatingas ir svarbus įvykis kiekvieno šaulio gyvenime.

„Priesaikos davimas įpareigoja padėti kitiems, ginti, saugoti, aukotis. Visam tam ir esu pasiryžusi“, – sakė Š. Makaraitė.

Šiuo metu mergina yra abiturientė, tad po 12 klasių ji rengiasi stoti į Lietuvos karo akademiją.

„Savo gyvenimą noriu sieti su karyba, tad Šaulių sąjunga – puikus tam startas. Visada buvau tokia, kuri siekia savo tikslų, drąsina ir kitus tą daryti. Tad manęs nebaugina būsimi iššūkiai Karo akademijoje“, – šypsojosi kėdainietė, naujoji Šaulių sąjungos narė.