Per pastarąsias kelias dienas rajone nustatyti penki COVID-19 atvejai. Atsižvelgiant į susiklosčiusią epidemiologinę situaciją, primenamos rekomendacijos, kaip elgtis siekiant užkirsti kelią koronaviruso infekcijos plitimui.

Rekomenduojama naudoti asmenines apsaugos priemones, rūpintis asmenine higiena:

• Dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones, ypač tose vietose, kur nėra galimybės išlaikyti saugaus (daugiau nei 2 m) atstumo nuo kitų asmenų ir vietose, kuriose sutinkami žmonės, su kuriais įprastai nebendraujama.

• Laikytis kosėjimo, čiaudėjimo etiketo (kosėti ar čiaudėti prisidengus vienkartine servetėle arba į sulenktos alkūnės vidinę pusę).

• Kuo dažniau plauti rankas su muilu ir vandeniu. Jei nėra galimybės nusiplauti rankų, naudoti rankų antiseptikus (dezinfekavimo priemones).

• Vengti liesti neplautomis rankomis veidą, akis, nosį, burną.

Laikytis socialinės distancijos priemonių:

• Turintiems ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymių (pvz., karščiavimas, sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.) likti namuose ir konsultuotis Karštąja koronaviruso linija tel. 1808 arba susisiekti konsultacijai su savo šeimos gydytoju.

• Lankantis parduotuvėse, vaistinėse, turguose, kitose viešose atvirose ir uždarose vietose laikytis saugaus, ne mažesnio kaip 2 metrų atstumo nuo kitų žmonių.

• Asmenims, kuriems yra privaloma izoliacija, griežtai laikytis izoliavimo taisyklių visą izoliavimo laikotarpį.

Rūpintis aplinkos higiena:

• Dažnai vėdinti patalpas, ypač tas, kuriose būna didesnis srautas skirtingų asmenų, pvz. darbovietėje, daugiabučių laiptinėje ir pan.

• Kasdien valyti dažnai naudojamus paviršius gyvenamojoje ar darbo vietoje. Valyti įprastu muilu ar įprastiniais paviršiams skirtais valikliais.

Laikytis reikalavimų po artimo sąlyčio su sergančiuoju COVID-19 liga (koronaviruso infekcija):

• Izoliuotis namuose ar kitoje gyvenamojoje vietoje 14 dienų po paskutinės sąlyčio dienos.

• Griežtai laikytis izoliavimo taisyklių visą izoliavimo laikotarpį.

• Jei izoliavimo laikotarpiu pasireiškia bent vienas iš ūmios virusinės kvėpavimo takų infekcijos požymių (karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.), nedelsiant skambinti į Karštąją koronaviruso liniją telefono numeriu 1808, pateikti susirgimo aplinkybes (turėtą sąlytį su sergančiuoju) ir vykdyti medikų rekomendacijas.

• Jei per 14 d. nuo paskutinės sąlyčio dienos neatsiranda simptomų, asmuo nebelaikomas turinčiu susirgimo riziką ir galima grįžti į įprastą gyvenimo režimą.

Ne tik rekomendavo, bet ir įpareigojo

Taip pat šiandien, liepos 19 d., Kėdainių rajono savivaldybės ekstremalių situacijų komisijos pirmininkas įpareigojo įstaigų, įmonių, organizacijų vadovus užtikrinti sveikatos apsaugos ministro – valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimų įgyvendinimą.

Rajono įstaigos, įmonės ir organizacijos turi įgyvendinti sprendimus, susijusius su viešojo transporto paslaugų teikimo, ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo bei neformaliojo vaikų švietimo organizavimo, kultūros, pramogų ir kitų renginių organizavimo, paslaugų teikimo, prekybos, veiklos laisvalaikio ir pramogų vietose vykdymo būtinomis sąlygomis.

Taip pat reikia užtikrinti, kad būtų laikomasi būtinų sąlygų nestacionariose socialinių paslaugų įstaigose, šeimynose, grupinio gyvenimo ir bendruomeniniuose vaikų globos namuose bei lankant žmones stacionariose socialinės globos įstaigose.

Apsaugines veido kaukes dėvėti rekomenduojama parduotuvėse, kitose prekybos vietose, viešajame transporte.

Kėdainių rajono savivaldybės, „Kėdainių mugės“ informacija

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.