Visą rugpjūtį Lietuvos automobilių kelių direkcija šalyje vykdys akciją „Saugaus eismo stotelės“. Saugaus eismo ekspertai atvyks ir į Kėdainių rajoną. Rugpjūčio 12 d. 10–11 val. bus lankomasi Gudžiūnuose prie parduotuvės (Dotnuvėlės g. 2A), o 11.30–12.30 val. – ekspertai įsikurs Krakėse, Laisvės aikštėje, kur su lankytojais bendraus įvairiomis saugaus eismo temomis.

Šios akcijos metu didžiausias dėmesys bus skirtas labiausiai pažeidžiamiems eismo dalyviams – pėstiesiems, dviračių, paprastų ir elektrinių paspirtukų vairuotojams, teigia Lietuvos automobilių kelių direkcija. Saugaus eismo stotelėse apsilankę eismo dalyviai turės progą prisiminti, kaip saugiai elgtis gatvėje ar kelyje, pasikartoti svarbiausias kelių eismo taisykles.

„Jau trečią kartą organizuojamos akcijos privalumas tas, jog eismo dalyviai gali tiesiogiai bendrauti su mūsų saugaus eismo specialistais, todėl tokia informacijos perdavimo forma yra efektyviausia. Saugaus eismo stotelėse bus galima diskutuoti, užduoti rūpimus klausimus apie saugų eismą“, – sako Transporto infrastruktūros planavimo ir inovacijų departamento direktorius Aivaras Vilkelis.

Šia akcija ypač siekiama atkreipti jaunųjų eismo dalyvių dėmesį. Kelių direkcijos saugaus eismo specialistai padės tiek būsimiems pirmokams, tiek suaugusiesiems ne tik atrasti savo saugų maršrutą, bet ir patars, kaip saugiai pereiti gatvę, pamokys, kaip taisyklingai naudoti atšvaitus.

Parenkant saugaus eismo stotelių vietas, kaip ir praėjusiais metais, orientuotasi į mažesnius miestelius ir gyvenvietes, kuriose rečiau organizuojamos saugaus eismo akcijos, tačiau eismo įvykiai su nukentėjusiais pėsčiaisiais ar dviratininkais yra sąlygiškai dažnesni. Taip pat įvertintas judėjimo intensyvumas, atsižvelgiant į lankomiausius objektus.

Mėnesį truksiančio projekto metu iki rugsėjo 2 dienos skirtingose šalies vietovėse iš viso veiks 98 saugaus eismo stotelės.

„Kėdainių mugės“ ir akcijos organizatorių inf.

Panašios naujienos