Liepos 11 dieną į Kėdainių medžiotojų draugijos šaudyklą susirinko medžiotojai, užsiimantys sportiniu šaudymu. Rytas prasidėjo šventiškai. Medžioklės rago muzika pasveikino medžiotojus su Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos 100-mečiu.

Sulaukė svečių

Šventines varžybas organizavo Kėdainių rajono medžiotojų ir žvejų draugija, vadovaujama pirmininko Lioniaus Stanevičiaus.

Renginyje dalyvavo Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininkas Jonas Talmantas, kuris pasveikino medžiotojus su šimtmečiu, paminėjo, kad šios Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos įkūrėjas yra Tadas Ivanauskas.

Į šventę taip pat atvyko šaudymo federacijos nariai Vaidas Žyčius ir Tomas Kovera. Svečiai kalbėjo apie sportinio šaudymo kelią, medžiotojo meistriškumą, kuris yra labai svarbus ir reikalingas medžioklėje.

Kas pasikeitė

Buvo prisiminta medžiotojų istorija, jos sunki pradžia. Visa padėtis medžioklės istorijoje pasikeitė į gerąją pusę, kai buvo įkurti medžiotojų kolektyvai. Atsirado bendra nuomonė apie medžioklę, kaip žvėrių populiacijos išsaugojimą, buvo sutvarkyti biotechniniai reikalavimai, įrengti medžiotojų nameliai, rajoninės šaudyklos.

Gausiai susirinko

Šiai šventei gamta negailėjo gražaus oro, visų nuotaika buvo puiki, medžiotojai šauliai demonstravo gražų profesionalų šaudymą, kuriuos palaikė šeimos nariai. Varžybose dalyvavo devynios komandos, susirinko apie septynios dešimtys medžiotojų šaulių.

Komandiniai laimėjimai

Pasibaigus varžyboms, buvo suvesti rezultatai. Komandinėje rungtyje nugalėtojais tapo: pirmąją vietą iškovojo Balsių klubo medžiotojai, antroji vieta atiteko Šlapaberžės klubo medžiotojams, trečioji vieta – Šventybrasčio klubo medžiotojams.

Individualūs pasiekimai

Individualioje rungtyje geriausią rezultatą pasiekė ir pirmąją vietą užėmė Ignas Šedys. Antrąją vietą iškovojo Vaidas Žyčius, trečiąją – Egidijus Petroška.

Moterų rungtyje pirmoji vieta atiteko Jovitai Bielskienei, atroji – Vilmai Povilauskienei, trečioji –Irmai Grūdei.

Jaunimas ir veteranai

Veteranų rungtyje pirmąją vietą užėmė Bronislavas Šimokaitis, antrąją – Gintautas Stanevičius, trečiąją – Lionius Stanevičius.

Šioje šventėje dalyvavo ir jaunimas, pademonstravo puikų technišką sportinį šaudymą. Tai – Urtė Hofmanaitė ir Rytis Povilauskas, tikėtina, medžiotojų ateitis.

Kėdainių žvejų ir medžiotojų draugijos inf.