Dėl karo Ukrainoje Europos Sąjungai (ES) į sankcijų sąrašą įtraukus 14 su Kremliumi susijusių oligarchų, tarp jų atsidūrė ir netiesioginis „Lifosos“ savininkas Andrejus Melničenka. Apie tai pranešė LRT.

A. Melničenkai priklauso Rusijos koncernas „Eurochem“, kuris nuo 2014 metų valdo „Lifosos“ akcijas.

A. Melničenka priklauso įtakingiausių Rusijos verslininkų, kurie turi glaudžių ryšių su Rusijos valdžia, ratui. Kaip teigia Europos Sąjungos pareigūnai, A. Melničenka yra susijęs su ekonomikos sektoriumi, kuris užtikrina didelių pajamų šaltinį Rusijos vyriausybei, taip pat jis yra vienas iš 37 oligarchų, kurie, prasidėjus karui Ukrainoje, buvo pakviesti į susitikimą su V. Putinu aptarti Rusijai taikomas sankcijas.

Bendrovė „Lifosa“ teigia, kad yra pasiruošusi įvairiems scenarijams, tarp jų – ir gamybos stabdymui. Tačiau tam tikrą laiką darbuotojus žadama išlaikyti.

Bendrovė „Lifosa“ yra didžiausias darbdavys Kėdainiuose, čia dirba virš 1000 žmonių. Įmonėje per metus pagaminama daugiau kaip milijonas tonų trąšų. Kėdainių rajono meras Valentinas Tamulis sako, kad tokios įmonės veiklos sustabdymas taptų iššūkiu visam regionui.  

Parengta pagal LRT inf.