Šią savaitę Kėdainių samariečių draugijos kasdienybę paįvairino susitikimas su kolegomis iš Vokietijos Zomerdos miesto.

Samariečių iš Zomerdos grupė apie socialinę paramą diskutavo su Kėdainių rajono meru Sauliumi Grinkevičiumi ir Socialinės paramos skyriaus vedėja Jūrate Blinstrubaite.

Samariečių iš Zomerdos grupė apie socialinę paramą diskutavo su Kėdainių rajono meru Sauliumi Grinkevičiumi ir Socialinės paramos skyriaus vedėja Jūrate Blinstrubaite.

Šio Kėdainiams draugiško miesto partnerio penki samariečiai į Kėdainius atvyko ne tuščiomis: vokiečiai kėdainiečiams atvežė piniginę paramą ir neseniai atidarytai labdaros valgyklai reikalingos virtuvės įrangos.

„Atvykome, kad pamatytume, kaip gyvena kolegos. Galbūt galime kažkuo padėti ir patarti, kaip organizuoti darbą. Samariečių veikla mūsų bendruomenėje turi senas tradicijas. Vokiečiai noriai aukoja mūsų organizacijai, nes žino, kad jų aukos bus perduotos tam, kam labiausiai reikia“, – sakė Zomerdos miesto samariečių delegaciją lydėjęs Christoph Seifert.

Vokiečiai ne tik bendravo su Kėdainių rajono samariečių draugijos nariais, bet ir susitiko su rajono meru Sauliumi Grinkevičiumi bei Socialinės paramos skyriaus vedėja Jūrate Blinstrubaite. Bendrame pokalbyje buvo diskutuojama apie pagalba žmonėms, kurie susiduria su skurdu ar ligomis. Paaiškėjo, kad Vokietijoje daugelį socialinių paslaugų teikia ne savivaldybės, bet įvairios organizacijos. Zomerdos samariečiai pasakojo, kad jie rūpinasi savo miesto ir rajono ligoniais bei vienišais seneliais. Taip pat papildomų lėšų gauna teikdami Greitosios pagalbos paslaugas.

„Mūsų organizacijoje yra apie 800 savanorių samariečių. Dar antra tiek žmonių dirba įvairiose įstaigose, kurios teikia socialines paslaugas. Mes stengiamės padėti kiekvienam, kam reikia pagalbos, o lėšų reikiamai paramai prasimanoma įvairiais būdais“, – teigė Ch. Seifert.

Kėdainių samariečių draugijos vadovė S. Adomaitienė (dešinėje) dėkojo svečiams už dovanas ir patarimus.

Kėdainių samariečių draugijos vadovė S. Adomaitienė (dešinėje) dėkojo svečiams už dovanas ir patarimus.

Kėdainių samariečių bendrijos vadovė Severija Adomaitienė pasidžiaugė, kad sulaukė dosnių svečių: „Mes jau apie metus laiko bendravome elektroniniais laiškais. Vis klausdavome patarimų, kaip elgtis vienoje ar kitoje situacijoje. Labai smagu, kad pagaliau įvyko ir tikras susitikimas. Vokiečiai mums atvežė reikalingų dovanų ir noriai dalijosi patirtimi, kaip organizuoja savo veiklą. Jiems sekasi puikiai, kadangi jie turi ilgametę patirtį, o mes žengiame pirmus žingsnius. Sutarėme, kad kitąmet organizuosime bendrą vaikų vasaros stovyklą ir tęsime bendradarbiavimą.

Labai džiaugiamės, kad savo gretose turime apie 30 savanorių ir nemažą būrį jaunimo, kuris noriai talkina įvairių akcijų metu. Neseniai atidarėme labdaros valgyklą, kurioje karštu maistu maitiname apie 20 kraštiečių. Juos mums nukreipia socialiniai darbuotojai. Kiek galime stengiamės padėti visiems atsidūrusiems bėdoje.“

S. Adomaitienė dėkoja visiems kraštiečiams, kurie remia jų draugiją ir taip dalijasi geru su kitais. Moteris drąsina atsidūrusius bėdoje nebijoti užsukti pas samariečius, kurie įsikūrę Kėdainiuose Sodų gatvės 22 name.

About The Author

Related Posts

One Response

  1. Kedainiskis

    Svarbiausia,kad ta labdara 100% patektu butent tiems, kam is tikruju jos labiausiai reikia, kad ne trupinelis nenubyretu nesaziningai.

    Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.