„Jeigu Jūsų nepakvietė į darbo pokalbį, oficialų renginį ar į svečius, neliūdėkite: Kėdainių samariečių durys visada atviros.“ Tokiu nuotaikingu kvietimu socialinių tinklų paskyroje dalijasi Kėdainių samariečių pirmininkė Sonata Patkauskaitė. Vasarai artėjant, samariečiai tęsia karantino pristabdytą sumanymą.

Jei norisi veiklos

Laisvėjant karantino ribojimams, Senojoje gatvėje 4, kiekvieną penktadienį, 13 val., ima rinktis „Penktadienio svečiai“. Kaip žada samariečiai, veikla kiekvieną penktadienį bus vis kitokia: edukacijos, susitikimai, pokalbiai ar filmų peržiūra.

Karantinas nustato savo sąlygas, tad norintys ateiti turi registruotis iš anksto telefonu +370 624 90893. Šiuo metu susitikimai rengiami iki dešimties žmonių grupelėms, o svečiams, pasak S. Patkauskaitės, netaikomi amžiaus, lyties, įsitikinimų ar išsilavinimo ribojimai. „Svarbiausia sąlyga – jei vienatvė ir nieko neveikimas atsibodo, neliūdėk ir nedejuok – ateik pas mus“, – ragina ji.

Mokėsi rankdarbių

Kas antrą penktadienį, atsižvelgdama į dalyvių pageidavimus, savo rankomis pasigaminti namų dekoro ar interjero detalę mokys savanorė samarietė, auksarankė Vaida Gružauskaitė. Pirmojo susitikimo rezultatas – dirbtinės rožės, kurias moterys pasigamino iš spalvotų medžiaginių juostelių ir tiulio. Tai ne tik edukacija, bet ir proga artimiau susipažinti, pabendrauti prie kavos ar arbatos puodelio, pasidalinti įspūdžiais. „Čia reikia daug kantrybės“, – pripažino viena viešnia, o savanorė Vaida nuramino, jog pati sugadinusi kelias rožes, kol pavykę padaryti tokias, kuriomis buvo patenkinta. „Kuo daugiau praktikos, tuo geriau sekasi. Man didesnis iššūkis buvo vesti užsiėmimą, nes tokios patirties dar neturiu daug“, – pasakojo Vaida. Ji nuolat mokosi naujų rankdarbių, išbando naujas technikas ir pritaiko jas būsto idėjoms. Vienas iš Vaidos darbų – užuolaida, dekoruota mandalos piešiniu, puošia ir Kėdainių samariečių patalpas.

Grynina idėją

Asociacijos „Kėdainių samariečiai“ pirmininkė S. Patkauskaitė tikisi, kad šie penktadienių susitikimai peraugs į suaugusiesiems skirtą dienos centrą. Šią idėją samariečiai grynina dalyvaudami unikalioje 1,5 metų programoje „NVO akseleratorius“, skirtoje regionuose veikiančioms nevyriausybinėms organizacijoms.  Kėdainiečiai teikė paraišką ir buvo atrinkti dalyvauti šioje programoje, kurios metu kartu su kitais 9 dalyviais stiprins bazinius organizacijų vystymosi ir plėtros įgūdžius, įgaus teorinių ir praktinių žinių komunikacijos, verslo vystymo, žmogiškųjų ir finansinių resursų valdymo ir kitose srityse, turės išskirtinę galimybę bendradarbiauti su didžiausiomis šalies NVO bei kitų verslo sričių profesionalais. 

(„Kėdainių mugės“ nuotr.)

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.