Krakių kultūros centras sausio 25 d. (ketvirtadienį), 18 val. kviečia visus į smagų pasibuvimą su Puskunigio armonikomis atliekama muzika, pasakojimais ir, kaip dera vakaruškose, su duonos ir giros vaišėmis.

„Džiaugiamės, kad į Krakes kartu su žmona Aušra atvyksta vienintelis lietuviškos armonikos „Puskunigis“ gamintojas Aurimas Puskunigis.

Jiedu pasidalins savo sukaupta patirtimi, papasakos kaip sukuriama armonika, atskleis gamybos proceso įdomybes ir subtilybes.

Kviečiame į renginį atvykti visus, besidominčius armonikomis. Daug sužinosite ir smagiai praleisite laiką. Renginys nemokamas“, – sako organizatoriai.

Kaip dėstytojas armonikų kūrėju tapo?

Aurimas Puskunigis yra birštonietis, prieš pandemiją dirbo dėstytoju Vilniaus Gedimino technikos universitete, Aviacijos institute. Kaip pasakoja pats Aurimas, armonikomis jis susidomėjo prieš gerą dešimtmetį. Jam teko remontuoti senus instrumentus, o po to ėmė ir pats gaminti armonikas.

„Kartais man vis kas nors pareiškia: „Aš taip negalėčiau: čia kiekvieną dieną begalė smulkmeniško labai tikslaus darbo“.

O aš jaučiuosi laimingas. Ypač kai sutveriu naują armonikos korpusą. Sutverti korpusą, tai ne šiaip kažką sudėti į daiktą. Armonikos korpuso sutvėrimas iš manęs pareikalauja labai daug: kiekviena detalė, kiekvienas pjūvis, kiekviena plokštuma, kiekvienas kampas turi būti idealūs, kad TAI taptų instrumento korpusu, kuris laikys orą, skambės ir skirtingomis sąlygomis tarnaus muzikantui.

Taigi detalių pasiruošimas iki jų suklijavimo į daiktą atima didžiausią laiko, koncentracijos ir energijos dalį. Pats korpuso suklijavimas trunka lygiai tiek, kiek klijai gali būti paslankūs, t. y. daugiausiai apie keliolika minučių.

Klijuodamas suprantu, kad dabar šios minutės lems, ar nereiks detalių daryti iš naujo. Todėl klijuojant korpusą turiu būti labai greitas, koordinuotas, priimti greitus sprendimus…

O kai korpusas jau suklijuotas, atsakomybė toliau auga, tolerancijos klaidoms nėra: vienas rankos virptelėjimas prie frezos gali būti lemtingas. Tuomet vėl viskas iš pradžių…

Bet aš visada tikiu (ne žinau, o tikiu), kad VISKAS PAVYKS. Ir pavyksta. Ir taip iki armonikos tvėrimo pabaigos. O paskui – kitos armonikos pradžia. Aš suprantu, kad tai mano pašaukimas“, – sako armonikų gamintojas Aurimas Puskunigis, kuriam gamybos procese talkina ir žmona Aušra.

Parengta pagal organizatorių inf.