Šeimos, auginančios priešmokyklinio ir mokyklinio amžiaus vaikus bei patiriančios finansinių sunkumų, nuo liepos 1 dienos gali teikti prašymus dėl socialinės paramos mokinio reikmenims įsigyti.

„Kaip visada, kreiptis reikia į seniūnijas pagal savo deklaruotą arba faktinę gyvenamąją vietą“, – primena  Kėdainių rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėja Jūratė Blinstrubaitė.

Kas gali kreiptis

„Kreiptis gali tie asmenys, kurių vidutinės pajamos šiais metais vienam šeimos nariui neviršija 187 eurų per mėnesį, tokiu atveju vaikai gaus nemokamą maitinimą ir paramą mokinio reikmenims įsigyti. Taip pat galima kreiptis ir kai pajamos yra mažesnės nei 250 eurų vienam asmeniui per mėnesį, jeigu tai yra daugiavaikė arba socialinę riziką patirianti šeima, arba šeimoje yra kažkas atsitikę: užklupo liga, neteko maitintojo, augina neįgalų vaiką ir kt. atvejais“, – sakė J. Blinstrubaitė.

Anksčiau išvardintais atvejais dėl paramos mokinio reikmenims ir nemokamo maitinimo galima kreiptis ir tuomet, kai šeimos pajamos yra mažesnės nei 312,5 euro vienam asmeniui per mėnesį. Tačiau tokiu atveju reikės papildomai iš seniūnijos surašyto buities tyrimo akto – tai yra, reikės patikrinti šeimos gyvenimo sąlygas.

Yra naujovių

Kreipiantis dėl paramos reikia užpildyti nustatytos formos prašymą ir pateikti pažymas apie gaunamas pajamas, jeigu jos susijusios su darbo užmokesčiu. Kitų pajamų, tokių kaip gaunamų iš „Sodros“ ar savivaldybės Socialinės paramos skyriaus, pateikti nereikia.

Socialinės paramos skyriaus vedėja atkreipė dėmesį, kad į vidutinės pajamas neįskaitomi vaiko pinigai, nuo 20 iki 40 proc. darbo užmokesčio, priklausomai nuo šeimos sudėties ir vaikų skaičiaus.  „Pakeitimai yra susiję su dabartine situacija Lietuvoje. Jeigu žmonės abejoja, ar jiems priklauso ši parama, seniūnijų socialiniai darbuotojai yra pasiruošę pakonsultuoti“, – sakė J. Blinstrubaitė.

Tėveliai, besikreipiantys dėl paramos, turėtų nepamiršti nurodyti konkrečią mokyklą, kurią vaikai lanko. Šiais metais parama mokinio reikmenims įsigyti yra padidėjusi nuo 75 iki 78 eurų. „Naujovė yra ta, kad jei anksčiau socialinę riziką patiriančios šeimos grynųjų pinigų mokinio reikmenims negaudavo, įsigyti padėdavo socialinis darbuotojas, įvertinęs šeimos situaciją ir pasitaręs su šeima, tai šiais metais sprendimą priima atvejo vadyba. Gali būti taip, kad, priklausomai nuo atvejo vadybos sprendimo, lėšos šeimoms gali būti skiriamos ir pinigine forma“, – informavo Socialinės paramos skyriaus vedėja.

Praėjusiais metais paramą mokinio reikmenims įsigyti gavo daugiau kaip 1 200 mokinių, kiek mažiau – nemokamą maitinimą.

Prašymus dėl paramos mokinio reikmenims įsigyti pateikti galima nuo liepos 1 d. iki spalio 5 d.  Dėl nemokamo maitinimo galima kreiptis nuo liepos 1-osios per visus mokslo metus, priklausomai nuo to, jei pasikeičia šeimos padėtis.

Savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėja Jūratė Blinstrubaitė primena, kad jau laikas kreiptis dėl socialinės paramos mokiniams ir nemokamo maitinimo.
(A. Malinauskienės nuotrauka)

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.