Akylesni kėdainiečiai pastebėjo, kad kai kurios mieste esančios pėsčiųjų perėjos pažymėtos geltonaisiais trikampiais, kuriuose užrašyti žodžiai ,,Apsaugok mane“. Šie ženklai įspėja vairuotojus būti atidžiais kelyje, ypač prie perėjų, kuriomis į mokyklą eina vaikai.

Tuo pačiu tai yra priminimas, kad visi moksleiviai yra apdrausti nuo nelaimingų įvykių keliuose. Tokią akciją jau 24-us metus organizuoja bendrovė ,,Lietuvos draudimas“.

Prasidėjus mokslo metams, gatvėse padaugėja vaikų, dauguma jų išsiblaškę po vasaros atostogų, tad, pasak draudikų, vis dar pasitaiko atvejų, kai pėsčiųjų perėjose yra sužalojami į mokyklą einantys, paspirtuku ar dviračiu važiuojantys vaikai.

Galioja automatiškai

Akcijos metu visą rugsėjo mėnesį kiekvienas šalies moksleivis turi nemokamą draudimą nuo nelaimių kelyje. Dovanojamo draudimo suma – iki 5 tūkst. eurų.

Draudimo apsauga mokyklinio amžiaus vaikams įsigalioja automatiškai pačią pirmą mokslo metų dieną ir galios iki pat rugsėjo 30 d. 24 val. Tam, kad draudimo apsauga galiotų, tėveliams nereikia nieko papildomai daryti.

„Jei moksleivis, keliaudamas pėsčiomis, važiuodamas ar vežamas dviračiu, riedėdamas paspirtuku šį rugsėjį pateks į eismo įvykį, tėvams ar globėjams reikia registruoti žalą „Lietuvos draudimo“ svetainėje arba susisiekti su draudimo specialistais trumpuoju telefonu 1828. Draudimo išmoka yra išmokama nepriklausomai nuo to, ar moksleivis yra avarijos kaltininkas“, – tvirtino draudimo bendrovės atstovė E. Bizunevičienė.

Draudimo apsauga apima po eismo įvykio atsirandančias pasekmes: kaulų lūžius ir išnirimus, minkštųjų audinių ir vidaus organų sužalojimus, mirtis dėl nelaimingo atsitikimo. Draudimo suma siekia 5 000 Eur, o išmoka priklauso nuo patirto sužalojimo (visa suma išmokama mirties atveju, o įvykus kitoms pasekmėms – Asmens draudimo taisyklėse Nr. 69, versija galiojanti nuo 2023 06 16:  numatytas procentas nuo draudimo sumos).

„Apsaugok mane“ yra viena iš seniausių socialinės atsakomybės iniciatyvų Lietuvoje. Ji vykdoma nuo 2000 m.

Parengta pagal akcijos organizatorių inf.

L. Pranckevičiūtės nuotr.