Net niūriausią rudenį gali praskaidrinti šviesa ir šypsenos, dovanodamos šilumą ir viltį. Tai įrodė „Ryto“ progimnazijos bendruomenė, darganotą penktadienio vakarą, minėdama šv. Martyno dieną, surengusi žibintų eiseną nuo mokyklos iki Didžiosios Rinkos aikštės.

Senamiesčio Didžiojoje gatvėje klegėjo vaikų balsai ir juokas, spindėjo žiburėliai, sklaidydami rudens sutemas ir darganą. Vilniaus Goethe`s instituto iniciatyva, šįvakar vaikų eisenomis su pačių pagamintais žibintais prisimenama legenda, kaip šv. Martynas pasidalino apsiaustu su sušalusiu vargeta ir įžiebė šilumą bei viltį pavargėlio širdyje. Tai –  Vokietijos miestų ir miestelių tradicija, o mūsų etnografai šią dieną sieja su Lietuvoje minėta paskutine didesne rudens švente.

„Ši diena minima lapkričio 11-ąją, tačiau šeštadienis nėra patogi diena suburti vaikus. Tad mes šiandien prisijungėme prie renginių Vilniuje, kur vaikai taip pat neša šviesos žiburėlius tamsoje“,– sakė eisenos iniciatorė, „Ryto“ progimnazijos vokiečių kalbos mokytoja Daiva Chmeliauskienė.

Eisenoje dalyvavo didelis būrys vyresnių klasių mokinių ir pradinukų, prisijungė mokytojai, tėveliai. „Dalyvauja ne tik vokiečių kalbos besimokantys vaikai, bet ir visi norintys. Manau, kad mokantis užsienio kalbos labai svarbu pažinti ne tik kalbą, bet ir tos šalies kultūrą. Kėdainiai – daugiakultūris miestas, tad šiuo renginiu norime priminti apie vokiečių bendruomenę, kuri taip pat paliko ryškų pėdsaką Kėdainiuose“, – šypsojosi pašnekovė.

Šv. Martyno dieną vaikai po eisenos tradiciškai geria arbatą, valgo meduolius ir sausainius. „Rytiečiai“ senamiestyje taip pat buvo pavaišinti šiltu gėrimu ir saldumynais – tuo pasirūpino kavos baras „Kavamanija“ ir „Kepinių namai“.

Vokiečių kalbos besimokančios šeštokės Skaiva, Morta ir Rusnė tvirtino, kad vakaras buvo neeilinis – buvo smagu pasivaikščioti senamiesčio gatvėmis, nešant savo pačių rankomis gamintus žibintus.

Renginių, populiarinančių vokiečių kalbą, „Ryto“ progimnazijoje netrūksta. Šį rudenį mokykloje jau vyko vokiško kino vakarai, o kitą savaitę mokiniai vyks į ekskursiją į Vilniaus Goethe`s institutą. „Manau, kad būdami Europos Sąjungos nariai, turime mokėti ne vien anglų, bet ir kitas kalbas, pažinti kuo daugiau kultūrų“, – kalbėjo mokytoja.

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.