Penktadienį, spalio 16 d., aštuoneriomis rungtynėmis startuoja 16-asis Regionų krepšinio lygos („Top Sport–RKL“) sezonas. Simbolinis sezono atidarymas ir pirmoji „Top Sport–RKL“ tiesioginė rungtynių transliacija – iš Kėdainių arenos. Sirgaliams įėjimas į rungtynes Kėdainių arenoje – nemokamas.

Nuo 18 val. RKL „Facebook“ paskyroje bus galima stebėti A diviziono akistatą tarp Kėdainių SC-„Ateities“ ir Tauragės „Tauragės“ klubų.

Divizionas kitas, komanda – ta pati

Kėdainių ekipa į A divizioną sugrįžo po metų pertraukos. Kaip „Kėdainių mugei“ sakė Kėdainių SC-“Ateities“ vyr. treneris Kastytis Kundrotas, komanda išliko pernykštės sudėties.  Joje – buvę ir esami Kėdainių Sporto mokyklos auklėtiniai. Vyr. treneriui talkins Vaidas Simonavičius.

Čempionato naujovės

A divizione startuoja 16 klubų ir laukia tikrai konkurencingas čempionatas, kurį vainikuos finalo ketvertas. B diviziono reguliarusis sezonas, kuriame rungsis 19 ekipų, vyks 2 ratų sistema.

Vykdomajame komitete buvo iškelta idėja surengti B diviziono taurės varžybas. Tai padės sukurti papildomą intrigą sezono viduryje, padidins rungtynių svarbą. Be to, taurę laimėjusi komanda pavasarį galės pakovoti dėl vietos kito sezono A divizione.

 „Jeigu susiklostytų taip, kad B divizioną ir taurę laimėtų ta pati komanda, į A divizioną patektų abu B diviziono finalo dalyviai“, – spaudos konferencijoje pristatydamas lygos naujoves sakė „Top Sport–RKL“ direktorius Vaidas Indriliūnas.

Kėdainių ekipa į A divizioną grįžta po metų pertraukos, o „Tauragės“ klubo kelias kiek primena sėkmingą Vilkaviškio „Perlo“ pavyzdį, kuris šiemet startuoja Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL).

 Stiprūs rėmėjai, ambicingi projektai

Pagrindinės čempionato naujovės – reguliarios tiesioginės transliacijos, pirmą kartą lygos istorijoje rengiamas finalinis ketvertas ir „Top Sport taurė“.

Lyga sezoną pasitinka su naujuoju generaliniu rėmėju – juo tapo pirmoji ir didžiausia lažybų bendrovė Lietuvoje „Top Sport“.

„Taip pat labai smagu, kad ir toliau bendradarbiausime su „Malsena“ ir, žinoma, Lietuvos krepšinio federacija (LKF). Taip pat pradėjome aktyvius pokalbius su „3×3 krepšinio asociacija“ ir, manyčiau, ateinančią vasarą galime turėti bendrų įdomių projektų“, – esminius lygos rėmėjus ir partnerius įvardino RKL prezidentas Vaidas Jurgilas.

„RKL niekas neapeina ratu“

„Džiaugiamės galėdami čempionatą pristatyti naujuose ir jaukiuose Lietuvos krepšinio namuose. Tikimės, nuo šiol tai taps pagrindine krepšinio renginių ir bendravimo vieta. RKL yra skaitlingiausias Lietuvos čempionatas po moksleivių lygos.

Iš masiškumo kyla meistriškumas. Praktiškai niekas RKL neapeina lanku. Tas pats Jonas Valančiūnas ar Rokas Jokubaitis – visi geriausi kažkada žaidė Regionų lygoje.

Lyga taip pat atlieka ir socialinę funkciją, kadangi skatina sportuoti, domėtis krepšiniu mažųjų miestelių gyventojus“, – kalbėjo Lietuvos krepšinio federacijos generalinis sekretorius Mindaugas Špokas.

Tiesioginės transliacijos iš visur

Centrinės pirmojo turo rungtynės vyks pagrindinėje Kėdainių arenoje, kur savo namų rungtynes Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) žaidžia „Nevėžio“ krepšininkai.

Pirmoji „Top Sport–RKL“ tiesioginė rungtynių transliacija – jau šį penktadienį. Nuo 18:00 val. lygos „Facebook“ paskyroje bus galima stebėti A diviziono akistatą tarp Kėdainių SC-„Ateities“ ir Tauragės „Tauragės“ klubų.

„Nors pirmoji transliacija vyks LKL mastelio mieste, transliuosime daug rungtynių iš mažųjų Lietuvos miestelių. Praėjusiame sezone daug keliavau po Lietuvą ir man labiausiai įsiminė sirgaliai. Būdamas rungtynėse tu jauti, kad atėjai į tikrą miestelio šventę. Žmonėms nuoširdžiai rūpi, kas vyksta aikštėje, kaip žaidžia jų komanda, jie išgyvena dėl kiekvieno pramesto metimo. Tokie dalykai labai žavi“, – pastebi lygos direktorius V. Indriliūnas.

„Top Sport–RKL“ naujienos, tvarkaraščiai, rezultatai ir kita informacija bus nuolat atnaujinama RKL.lt svetainėje ir socialiniuose tinkluose, o įdomiausios pirmenybių aktualijos kartą per per mėnesį bus apibendrinamos specialioje tinklalaidėje.

RKL ir „Kėdainių mugės“ informacija

Panašios naujienos