Šiandien jau sunkiai rastume daugiabučio namo gyventoją, kuris bent slapčia nepasvajotų apie savo namo renovaciją. Pliusų, kodėl renovacija naudinga, – dešimtys, o minusų – vos vienas kitas. 

Pasak rajono mero S. Grinkevičiaus, bus ieškoma galimybių peržiūrėti kvotų renovacijai tvarką ir rasti galimybių Kėdainiuose paremti kuo daugiau norinčiųjų modernizuoti namus.

Pasak rajono mero S. Grinkevičiaus, bus ieškoma galimybių peržiūrėti kvotų renovacijai tvarką ir rasti galimybių Kėdainiuose paremti kuo daugiau norinčiųjų modernizuoti namus.

Tad nenuostabu, jog norinčiųjų renovuoti savo būstą rikiuojasi eilės, tačiau jie, bent jau Kėdainių rajone, išgirsta ne pačias geriausias žinias.

Kas rezultatyviau dirbo, tas daugiau gavo
Pasirodo, Aplinkos ministerijai pavaldi renovaciją planuojanti ir jos priežiūrą vykdanti „Būsto taupymo agentūra“ kitam valstybės remiamam daugiabučių namų renovacijos etapui parengė kvotų sistemą – kas gali pasigirti gerais renovavimo rezultatais, tas ir kitam etapui gaus daugiau paramos. Kėdainių rajone kitam etapui skirta parama septynių namų renovacijai. „Būsto taupymo agentūra“ tas kvotas išdalijo pagal savo pasirengtą skaičiuoklę. Kas daugiau namų užbaigė renovuoti pagal pirmojo etapo planus, tas ir gavo paramos daugiau kitam laikui. Kėdainiuose dar 2013 metais buvo kalbama apie 48 namų renovaciją, tiek buvo patvirtinta projektų. Aštuoniolika namų iš karto atsisakė renovacijos. Iki 2016 metų rugpjūčio mėnesio, kai buvo tikrinami projektų įgyvendinimo rezultatai, kėdainiečiai buvo įgyvendinę tik 32 procentus įsipareigojimų. Vadinasi, gavo tik tiek paramos, kiek pagal tiek procentų priklausė – finansavimą tik septyniems namams. Gaila, kad buvusi valdžia nematė reikalo judinti renovacijos iš nulinio taško“, – situaciją komentavo renovaciją administruojančios bendrovės „Kėdainių butai“ direktoriaus pavaduotojas Alvydas Kleiva.

Bendrovės „Kėdainių butai“ direktoriaus pavaduotojo A. Kleivos teigimu, gaila prarastų galimybių pasinaudoti didesne parama daugiabučių namų atnaujinimui.

Bendrovės „Kėdainių butai“ direktoriaus pavaduotojo A. Kleivos teigimu, gaila prarastų galimybių pasinaudoti didesne parama daugiabučių namų atnaujinimui.

Atsakomybė – buvusiai valdžiai
Klausimus, kodėl renovacija buksavo, derėtų užduoti buvusiai rajono valdžiai. Panašu, kad ji ne itin rūpinosi renovacijos sklandžiu įgyvendinimu. Pasak A. Kleivos, iki šių metų gegužės buvo užbaigti keturių namų modernizavimo projektai, o per pastarąjį pusmetį užbaigta penkiolikos namų renovacija. „Tikrai buvo įvairių kalbų ir diskusijų su gyventojais dėl renovacijos. Buvo ir nepasitikėjimo, ir dvejonių, ir karštų ginčų. Buvusi valžia abejingai žiūrėjo į renovaciją. Pasikeitus rajono vadovams, modernizacijai teko didelis dėmesys. Kalbantis buvo rastos išeitys ir visi projektai sėkmingai įgyvendinti. Dabar ne vienas daugiabučio namo gyventojas dėkoja, kad laiku buvo pastūmėtas ir galės gyventi jaukiuose atnaujintuose namuose“, – sakė A. Kleiva.

Bandys derėtis dėl paramos padidinimo
Tokią gana keblią ir kėdainiečiams ne itin palankią situaciją dėl daugiabučių renovacijos detaliai išanalizavo ir rajono meras Saulius Grinkevičius. „Toks skaičiavimas parodo gana įdomią situaciją. Iš vienos pusės lyg ir logiška, kad tie, kas dirbo, yra paskatinami ir gauna daugiau paramos kitam etapui, tačiau ką daryti tiems, kas vėlavo ar nesugebėjo laiku atlikti visų įsipareigojimų. Atrodo, kad tiems rajonams pavyti lyderius net nesuteikiamas šansas. Paprasti pavyzdžiai – Kėdainiai gavo paramą septyniems namams, Kaunas – devyniolikai, o Kelmė – trisdešimčiai. Vadinasi, Kelmė sėkmingai įšokusi į renovacijos traukinį ir toliau modernės, o mums durys vos pravertos. Tikrai pasikeitus ministerijose vadovams važiuosime į Aplinkos ministeriją ir bandysime derėtis, gal įmanoma gauti daugiau paramos. Turime gerokai daugiau norinčiųjų atsinaujinti namus, negu galime tai padaryti. Ieškosime išeičių, kaip padėti žmonėms renovuoti būstus“, – sakė rajono meras S. Grinkevičius.

Pirmenybė – kvartalinei renovacijai
Kaip bus pasirinkta, kam skirti paramą, juk jos gaunama gerokai mažiau, negu yra poreikis? Pasak rajono mero S. Grinkevičiaus, pasitarus su renovacijos administratoriais, greičiausiai bus priimtas sprendimas paremti pačius seniausius ir problematiškiausius namus. Be to, pirmenybė bus teikiama kvartalinei renovacijai. „Norime, kad miestas gražėtų atskirais kvartalais. Tad skatiname modernizuoti Žemaitės kvartalą bei baigti senuosius J. Basanavičiaus gatvės namus. Tada galėtume galvoti ir apie kiemų, aikštelių sutvarkymą“, – sakė S. Grinkevičius.
„Kėdainių butų“ direktoriaus pavaduotojo A. Kleivos teigimu, paraiškos naujam renovacijos etapui turi būti pateiktos iki vasario 20 dienos, tad tikrai ne už kalnų laikas, kada paaiškės, kurie namai gaus paramą. Tenka tik priminti, kad pirmuose etapuose valstybės parama buvo didesnė, negu numatyta dabar. Šiuo metu namai renovuojami su 40 proc. valstybės parama, o būsimam etapui numatyta 35 procentų valstybės parama.

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.