Ketvirtą kartą Kėdainiuose organizuojamas gražiausio lie­tuviško įmonės pavadinimo konkursas. Išrinkti gražiausi pavadinimai bus paskelbti gegužės 6 dieną renginyje, skirtame Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai.

Į renginį bus pakviesti visų dešimties atrinktų įmonių bei įstaigų atstovai. Nugalėtojai bus apdovanoti Mero padėkomis ir dovanomis.

Kandidatai

Kėdainių rajono savivaldybė siūlo išrinkti gražiausią iš šių komisijos atrinktų pavadinimų: Apsirenk stilingai, Fizinės saugos ekspertai, Medėjas, Prekybos horizontai, Radvilų sodas, Saugi vizija, Sena linija, Spalvos akcentas, Statybų kiemas, Tepaluotas raktas.

Įmonių ir įstaigų gražiausi lietuviški pavadinimai renkami iš VšĮ Kėdainių turizmo ir verslo informacijos centro pateikto ankstesniais metais Juridinių asmenų registre įregistruotų pavadinimų sąrašo.

Iš viso 2021 metais buvo registruota 115 įmonių (UAB, ĮI, MB). Daugiausia yra pavadinimų iš dirbtinių žodžių (Kėdsa, Remsuvira, Jaskaita ir pan.). Daug angliškų pavadinimų (Technology A, Baltic Tradieng House, Royalflex ir pan.). Balsavimui buvo atrinkti 26 pavadinimai, atitinkantys nuostatų kriterijus.

Kriterijai

Gražiausias lietuviškas įmonės ar įstaigos pavadinimas renkamas atsižvelgiant į kelis vertinimo kriterijus: pavadinimas nepažeidžia bendrinės kalbos normų; pavadinimas negali būti dirbtinis žodis (pavyzdžiui, „Laimdena“, „Omnesė“, „Altekas“, „Martvilis“ ir pan.); pavadinimas neturi būti sudarytas iš tiesioginės reikšmės žodžių, skaitmenų, raidinių santrumpų, su vardais ir vietovardžiais sudarytų žodžių junginių (pavyzdžiui, Bitės Bitaitės individuali įmonė, Kėdainių teisininkų biuras, „4x4Surviliškis“, „VG-9“, „100 G“, „AD letenėlė“, „Romo taksi“ ir pan.); pavadinimas turėtų būti susijęs su įmonės veikla; įmonė turi būti pradėjusi veiklą ir apie tai viešai pateikia informaciją.

Komisija

Kėdainių įmonių ir įstaigų gražiausių lietuviškų pavadinimų konkurso komisija: savivaldybės Bendrojo skyriaus vyr. specialistė (kalbos tvarkytoja) Rūta Švedienė (komisijos pirmininkė), VšĮ Kėdainių turizmo ir verslo informacijos centro direktorė Daina Balasevičienė, Kėdainių profesinio rengimo centro lietuvių kalbos mokytoja Birutė Baltrūnienė, Valstybinės kalbos inspekcijos viršininko pavaduotojas Donatas Smalinskas,  Švietimo skyriaus vyr. specialistas Rytas Tamašauskas.

Komisija atrinko 10 gražių pavadinimų, o iš jų išrinko 3 pačius gražiausius. Visi dešimt pavadinimų taip pat pateikiami rinkti ir balsuoti kėdainiečiams savivaldybės svetainėje. Surinkęs daugiausia balsų svetainėje pavadinimas taip pat bus paskelbtas kaip gražiausias, išrinktas būtent gyventojų. Galbūt komisijos ir gyventojų nuomonės sutaps, o gal ir ne.

Gyventojai kviečiami balsuoti savivaldybės svetainėje iki gegužės 2 dienos. Apklausą galite pasiekti adresu https://kedainiai.lt/apklausa/1682. Patartina naudoti „Chrome“ arba „Edge“ naršykles.

Įmonių ir įstaigų gražiausių lietuviškų pavadinimų konkurso tikslas – skatinti įmones ir įstaigas rinktis lietuviškus taisyklingus pavadinimus. Konkursą organizuoja Kėdainių rajono savivaldybė.

Pagal Kėdainių r. savivaldybės inf.