Rugpjūčio pabaigoje į įprastines darbo vietas galės grįžti Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) medikai. Kol kas, nekantriai pabaksnojant savivaldybei, laukiama, kol bus baigti karantino laikotarpiu sustabdyti patalpų vidaus remontai. Lyg savivaldybės vadovams pamiršus, kad vos prasidėjusius darbus ankstyvą pavasarį sustabdė ne tik karantinas, bet ir kai kurių politikų įsikišimas.

Įgyvendinimui – trumpas laikotarpis

Pirmame ir antrame Kėdainių PSPC pastato aukštuose vykstantis remontas yra europinio projekto „Pirminės asmens sveikatos priežiūros veiklos efektyvumo didinimas VšĮ Kėdainių PSPC“ dalis. Projektas finansuojamas Europos Sąjungos struktūrinių fondų, valstybės biudžeto ir savivaldybės biudžeto lėšomis. Bendra jo vertė yra beveik pusė milijono, 488 tūkstančių, eurų. Savivaldybės lėšos sudaro 36,667 eurų.

Sutartį su įstaiga Centrinė projektų valdymo agentūra pasirašė tik 2019 m. balandžio pabaigoje. Projekto pabaiga yra 2020 m. spalio 31 d. „Tai reiškia, kad per metus ir kelis mėnesius mes buvome priversti panaudoti pusę milijono eurų. Laikydamiesi ES lėšų panaudojimo taisyklių, biurokratinių procedūrų, turėjome atlikti pirkimus ir darbus. Suprasdami, kad tai trumpas laiko tarpas, remonto rangos darbų pirkimą mes pradėjome 2019 m. birželio mėnesį. Vykdėme tris ar keturis pirkimus – jie vis nepavykdavo, rangovo prašoma suma viršydavo tą sumą, kurią galėjome skirti šitiems darbams. Remonto rangos darbų sutartis buvo pasirašyta tik 2020 m. vasario 28 d.“, – apie sunkią projekto įgyvendinimo pradžią pasakojo įstaigos direktorė Audronė Rimkevičienė.

Liko ambulatorijos

Tačiau ir toliau lengviau nebuvo. Jau žinoma istorija apie tai, kaip įvedus karantiną kovo mėnesį ir įsikišus politikams, vos prasidėję darbai buvo sustabdyti.

Svarbiausia tai, kad balandžio 20 dieną remontą pavyko atnaujinti. „Šiuo metu mes turime atliktus darbus visame pirmajame aukšte ir didžiojoje antro aukšto dalyje. Labai tikimės, kad po 3–4 savaičių šitie darbai turėtų būti baigti. Atnaujinami tie kabinetai, kuriuose priimami pacientai – gydytojų, procedūrų kabinetai, laboratorijos, koridoriai, laiptinės“, – vardijo Kėdainių PSPC vadovė.

Kėdainių PSPC remonto darbus pavyks atlikti laiku, tačiau išlieka kita problema. Projekte yra numatyti darbai dar keturiose ambulatorijose: Šėtos, Pelėdnagių, Josvainių ir Krakių. Josvainiuose ir Krakėse reikės pakeisti lauko duris, kad jos būtų pritaikytos neįgaliesiems, o Pelėdnagiuose ir Šėtoje – neįgaliesiems pritaikyti tualetus.

„Šiems darbams mes vis dar neturime rangovo. Skelbiame jau nežinia kelintą konkursą, – pripažino įstaigos direktorė. – Mes tikrai rankų dar nenuleidžiame, tikimės, kad bus leista pratęsti projekto įgyvendinimo sutartį.“

Įsigyti automobiliai ir įranga

Nors įgyvendinant projektą strigo patalpų atnaujinimo dalis, kiti paslaugų prieinamumui didinti skirti pirkimai vyksta sklandžiai. Įstaiga už projekto skiriamas lėšas įsigijo medicininę ir kitą įrangą, baldų, kai kurie pirkimai dar vyksta šiuo metu.

Įgyvendinant šį ES investicinių fondų lėšomis finansuojamą projektą sausio pabaigoje įsigyti septyni „Seat“ markės automobiliai. Jie pakeitė kaimo vietovėse ir slaugos paslaugų namuose teikimui naudojamas senesnes nei 15 metų transporto priemones. Keturi automobiliai skirti Akademijos, Gudžiūnų, Pelėdnagių ir Šėtos ambulatorijoms, kurios jų neturėjo arba jie jau buvo nebetinkami naudojimui. Trys automobiliai liko miesto medikams, jais slaugytojos teikia slaugos paslaugas pacientų namuose.

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.