„Nors šiųmetis pavasaris daržininkams ir nebuvo palankus, tačiau surizikavome, daug dirbome ir turime rekordą. Pirmuosius ankstyvuosius kopūstus nukirtome kaip niekada anksti – gegužės 31-ją“, – šypsodamasi sakė ūkininkė Ilona Kuprevičienė. 

Pasak I. Kuprevičienės, šįmet jų ūkyje ankstyvieji kopūstai užaugo rekordiškai anksti.

Pasak I. Kuprevičienės, šįmet jų ūkyje ankstyvieji kopūstai užaugo rekordiškai anksti.

Moters teigimu, pirmosios kopūstų galvos jau iškeliavo į prekybos vietas: pirmiausia į prekybos tinklo „Iki“ parduotuves, o dabar jau pasiekė ir „Maximas“.
Ankstyvųjų kopūstus daigus patyrę daržininkai pirko iš Vokietijos. Daigai Slikių kaimą pasiekė pačioje balandžio pradžioje, o pasodinti buvo iki balandžio 10-osios. „Šįmet pasodinomne 15 hektarų ankstyvųjų kopūstų. Labai rizikavome taip anksti ėmęsi sodinimo, nes sinoptikai nežadėjo palankių orų. Vos pasodintus daigus pridengėme agroplėvele, vėliau kopūstai buvo nuolat laistomi. Augimas buvo neprastas, tik kur ne kur randame susproginėjusias galvas. Bet žolių nespėjome nuravėti, mat ankstyvųjų kopūstų niekada nepurškiame“, – pasakojo daržininkė.

Kasdien iš Kuprevičių ūkio pas prekybininkus išvežama apie 20 tonų kopūstų.

Kasdien iš Kuprevičių ūkio pas prekybininkus išvežama apie 20 tonų kopūstų.

Iš viso Kuprevičiai jau keleri metai augina apie 50 hektarų kopūstų ir apie 100 hektarų morkų. Pasak I. Kuprevičienės, šįmet kopūstai auga gana neblogai. „Labai gražiai atrodo ir vasariniai, ir vėlyvieji kopūstai. Tačiau tas grožis ne tuščioje vietoje – visus kopūstus nuolat laistome. Jei to būtume nedarę, derliaus nebereikėtų tikėtis, nes lietaus tik šią savaitę sulaukėme. Viskas būtų uždžiūvę“, – sakė ūkininkė.
Morkos, daržininkės teigimu, auga lėčiau: „Morkų laukai neatrodo džiuginančiai. Joms itin reikia drėgmės, o jos kol kas nebuvo. Kai kur dar net nesudygusios morkos, bet viliamės, kad po lietaus vaizdas laukuose pasikeis į gerąją pusę.“

Ankstyvųjų kopūstų Kuprevičių ūkyje šį pavasarį augo 15 hektarų.

Ankstyvųjų kopūstų Kuprevičių ūkyje šį pavasarį augo 15 hektarų.

Pernykščio derliaus kopūstus Kuprevičiai išpardavė be didesnio vargo, tik pernai užaugusias morkas buvo sunkiau realizuoti. Paskutinės tik prieš porą savaičių buvo parduotos. „Turime modernius ir saugius 6000 tonų sandėlius, tad su daržovių saugojimu problemų mūsų ūkis nepatiria. Tik kad gamta leistų užauginti gerą ir gražų derlių“, – sakė I. Kuprevičienė.
Šių daržininkų ūkyje nuolat dirba 30 darbuotojų, o vasarą ūkininkai įdarbina ir apie dešimt moksleivių. „Labai džiaugiamės turėdami darbštų ir gerą darbuotojų kolektyvą. Mūsų ūkyje beveik nėra darbuotojų kaitos – visi žino, ką ir kaip dirbti. Tačiau smagu, kad vasarą atsiranda ir padirbėti norinčio jaunimo. Vaikai turi žinoti, kaip auga daržovės ir kaip jos pasiekia prekybos centrų lentynas“, – sakė I. Kuprevičienė.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.