Lietuvos plaukimo žiemos pirmenybėse plaukimo specialistus maloniai nustebino penkiolikmetis Kėdainių atstovas Darijus Astrauskas. 

Darijus Astrauskas turi istorinę galimybę į Kėdainius parvežti Europos jaunimo olimpinio festivalio medalį.

Darijus Astrauskas turi istorinę galimybę į Kėdainius parvežti Europos jaunimo olimpinio festivalio medalį.

50 metrų laisvuoju stiliumi parengiamuosiuose plaukimuose D. Astrauskas įveikė per 24,25 sek. Toks rezultatas garantavo Europos jaunimo olimpinio festivalio – „B“ normatyvą. Rungties pusfinalyje kėdainietis rezultatą pagerino – 24.10 sek. Šis pasiekimas garantavo Europos jaunimo olimpinio festivalio „A“ lygio normatyvo įvykdymą. Finale tarp Lietuvos suaugusiųjų rinktinės narių D. Astrauskas iškovojo 5-ąją vietą 50 metrų nuotolį laisvu stiliumi nuplaukęs per 24,12 sek. Tai – pirmas šio amžiaus plaukikas, pasiekęs „A“ normatyvą ir užsitikrinęs dalyvavimą Europos jaunimo olimpinio festivalio varžybose Gruzijoje.
„Džiaugiuosi, kad rajone plaukimo sporto šaka progresuoja, meistriškumo lygmuo kyla. Tai matome ne iš kalbų, bet iš vaikų ir jaunuolių pasiektų rezultatų. Šiuo metu su jaunaisiais plaukikais labai daug dirbame, treniruojamės ir ruošiamės įvairioms varžyboms. Ne tik aš, bet ir kiti sportininkai džiaugiasi Darijaus pasiekimu ir visi drauge tikimės, kad jam pirmą kartą Kėdainių sporto istorijoje pavyks į gimtinę parvežti Europos jaunimo olimpinio festivalio plaukimo medalį“, – sakė D. Astrausko treneris Tomas Pakštys.

Panašios naujienos