Žurnalo „Reitingai“ kasmet sudaromos Lietuvos švietimo įstaigų reitingas šiais metais maloniai nustebino Šviesiosios gimnazijos bendruomenę. Paskelbta, kad tarp visų gimnazijų šalies mastu ši mokykla užėmė aukštą, 19-ąją vietą.

Į pirmąjį šimtuką pateko dar kelios gimnazijos iš miesto bei rajono („Atžalyno“ bei Krakių M. Katkaus), tačiau kitoms rajone esančioms gimnazijoms aukštų vietų užimti nepavyko. Iš viso buvo reitinguota 360 šalies gimnazijų.

Reitinguose „Atžalyno“ gimnazija smuktelėjo žemyn: iš 25 vietos pernai nukrito į 70-ąją šiemet.

Reitingų sudarytojai gimnazijas reitingavo pagal brandos egzaminų išlaikymo vidurkį, abiturientų, įstojusių studijuoti į valstybės finansuojamas vietas aukštosiose mokyklose skaičių bei į užsienio aukštąsias mokyklas įstojusių abiturientų skaičių. Taip pat pridėti duomenys, kiek abiturientų baigiamuosius egzaminus išlaikė surinkdami maksimalų, šimto balų įvertinimą.

„Matydami praėjusių metų egzaminų rezultatus žinojome, kad metai mums buvo sėkmingi. Tad labai džiugu, kad patekome į Lietuvos gimnazijų dvidešimtuką. Tačiau mes niekada iš pirmojo šimtuko nebuvo iškritę – ankstesniais metais buvome užėmę 35, 56, 47, 40 vietas. Mano manymu, šiems rezultatams turi įtakos mokinių nusiteikimas, jų motyvacija, mokytojų darbas, taip pat ir vaiko šeimos požiūris. Egzaminų metu lemiamas faktorius yra ir sėkmė. Džiugu, kad praėjusių metų egzaminų sesija mūsų abiturientams buvo sėkminga“, – sakė Violeta Liutkienė, Šviesiosios gimnazijos direktorė.

Pernai gimnaziją baigė 105 abiturientai, kurių daug įstojo į Vilniaus universitetą, Vilniaus Gedimino technikos universitetą, Kauno technologijos universitetą. 9 mokiniai studijuoja užsienio universitetuose.

Kitos rajono gimnazijos – „Atžalyno“ bei M. Katkaus taip pat pateko į pirmąjį šimtuką (atitinkamai užėmė 70 ir 91 vietas). Kitos rajono gimnazijos užėmė gerokai žemesnes vietas: Josvainių gimnazija 249-ąją vietą, Šėtos gimnazija – 303, Akademijos – 310.

Mokyklos, ugdančios mokinius iki aštuntos klasės buvo įvertintos pagal standartizuotus ketvirtokų bei aštuntokų testus. Tiesa, ne visos šalies mokyklos sutiko atsiųsti savo mokinių pasiekimus. Tarp 201 vienos mokyklos, išdrįsusios atsiųsti savo ketvirtokų pasiekimus, 66-ąją vietą užėmė „Ryto“ progimnazija, 113 – Vilainių mokykla-darželis „Obelėlė“, 117 – J. Paukštelio progimnazija, 149 – LSU Kėdainių „Aušros“ progimnazija. Aštuntokų pasiekimų rezultatuose vėlgi geriausiai pasirodė Kėdainių „Ryto“ progimnazija, iš 162 mokyklų užėmusi 39-ąją vietą. J. Paukštelio progimnazija užėmė 89-ąją vietą, LSU Kėdainių „Aušros“ progimnazija – 100.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.