Šią savaitę Kėdainių rajono savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus specialistai kartu su policijos pareigūnais surengė reidą prie rajone esančių grūdų priėmimo aikštelių. Buvo stebima, kaip birių krovinių vežėjai laikosi grūdų gabenimo tvarkos, praneša Kėdainių rajono savivaldybė.

Priemonės metu paaiškėjo, kad dauguma vežėjų grūdus veža uždengtomis priekabomis, tačiau buvo pastebėti keli atvejai, kai ūkininkai, vežantys grūdus traktoriais su priekaba, nesilaikė birių krovinių vežimo tvarkos ir gabeno  grūdus neuždengtomis priekabomis.

Kadangi tai buvo prevencinė priemonė, pažeidėjai buvo tik  įspėti, jiems paaiškinta, kad už kelių teršimą yra numatyta ir administracinė atsakomybė, pažeidėjams gali grėsti administracinė nuobauda iki 600 eurų.

Kėdainių rajono savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus specialistai ir policijos pareigūnai ir toliau stebės, kaip yra laikomasi birių krovinių gabenimo tvarkos, pažeidėjams gali būti skiriamos baudos.

Vežant grūdus viešaisiais keliais atviromis, neuždengtomis priekabomis, užteršiami keliai, sankryžos, o ypač pakelės, dėl to gali kilti grėsmė ir eismo saugumui.

(Viršelio nuotr. – ŽŪM)