Pirmoji ir antroji vietos, dar stipresnė motyvacija ir planai ateičiai – su tokiais rezultatais kėdainietis Adolfas Bieliauskas grįžo iš birželio 12 dieną Mažeikiuose vykusio Lietuvos rankų lenkimo sporto čempionato.

Praėjusio šeštadienio rytą į Mažeikius susirinko beveik pusantro šimto rankų lenkikų, vyrų ir moterų. Kėdainių stipruolis tarp neįgaliųjų vyrų, savo svorio kategorijoje – virš 80 kg – užėmė pirmą vietą lenkiant kaire ranka, o lenkiant dešine ranka tarp visų varžovų buvo antras.

„Lenkiant kaire ranka konkurentų man nėra, nors esu dešiniarankis, – šypsosi sportininkas. – Lenkiant dešine ranka pirmąją kovą ir finale pralaimėjau nuolatiniam savo varžovui iš Kretingos, užėmiau antrą vietą.“

Pasak A. Bieliausko, iš viso čempionate dalyvavo daugiau kaip dvi dešimtys neįgaliųjų. „Atvyko visi stipriausieji, kurie turėjo valios ir kurie surado namuose kažką, tinkamo treniruotis per karantiną, ir jie demonstravo puikų pasirengimą. Entuziastai, kaip aš“, – šypsosi rankų lenkikas.

Po apdovanojimų Lietuvos rankų lenkimo sporto čempionate Mažeikiuose: (iš kairės) Mažeikių rajono savivaldybės meras Vidmantas Macevičius, kėdainietis rankų lenkikas Adolfas Bieliauskas, Lietuvos rankų lenkimo sporto federacijos viceprezidentas Benjaminas Milis.

Dėl karantino sportininkams galimybės išmėginti savo jėgas ir pasivaržyti su stipriausiais teko  laukti ilgai: varžybų data buvo du kartus perkelta, kol galiausiai birželio 12 dieną čempionatas įvyko.

„Čempionatas geras tuo, kad jis vienija įvairius sportininkus: meistrus, veteranus, neįgaliuosius, senjorus, vyrus ir moteris. Reikėtų pamatyti, kokios aistros verda prie rankų lenkimo stalo, kaip kovojama dėl pergalės! Vienintelis skirtumas, kad neįgalių žmonių grupėje nėra amžiaus kategorijos, tik svorio kategorija“, – pasakojo A. Bieliauskas.

Pasak jo, Mažeikių kultūros centre vykęs renginys buvo labai sklandžiai organizuotas, didžiausias dėmesys buvo skiriamas dalyvių saugumui. Rankų lenkimo čempionate varžomasi iki dviejų pralaimėjimų – po jų dalyvis iš tolesnių varžybų iškrenta. Tam tikra prasme ši sporto šaka, pasak pašnekovo, esanti nedėkinga: metus treniruojiesi, o per dvi sekundes gali pralaimėti.

Kėdainių sporto centre ir savo namuose, rėmėjų dėka, visas sąlygas treniruotis turintis sportininkas teigia, kad sporte negalima kliautis atsitiktine sėkme – reikia dirbti ir atkakliai siekti tikslo. „Aš turėjau galimybes ir sąlygas pasiruošti, motyvaciją ir skatinimą. Visa tai lėmė rezultatus. Šią vasarą, jei situacija nepasikeis dėl koronaviruso, dar vyks turnyras Marijampolėje, po to Respublikinės neįgaliųjų sporto žaidynės, o rugpjūčio mėnesį Vilniuje planuojamas Europos rankų lenkimo čempionatas. Planuoju dalyvauti, jeigu nepasikeis situacija. Esu geros formos, jaučiuosi labai gerai, motyvacijos turiu labai daug ir dar galiu su kitais pasidalinti“, – juokauja 63 metų sportininkas, Lietuvoje varžybose iškovojęs iš viso jau 26 medalius.

Už pagalbą rengiantis čempionatui A. Bieliauskas dėkingas įmonei „Daumantai LT“ ir jos vadovui Sauliui Grinkevičiui, Kėdainių rajono savivaldybės Kultūros ir sporto skyriui, Kėdainių sporto centrui, centro darbuotojui Aurimui Sakavičiui, trenerei Neringai Daugėlienei ir visam treniruotis atvykstantį vyrą draugiškai sutinkančiam kolektyvui; Sergejui Zubko ir jo įmonei, Fitsport.lt.

Po apdovanojimų Lietuvos rankų lenkimo sporto čempionate Mažeikiuose: (iš kairės) Mažeikių rajono savivaldybės meras Vidmantas Macevičius, kėdainietis rankų lenkikas Adolfas Bieliauskas, Lietuvos rankų lenkimo sporto federacijos viceprezidentas Benjaminas Milis. (Asmeninio archyvo nuotr.)
Adolfas Bieliauskas su trenere ir projekto vadove Neringa Daugėliene. (Asmeninio archyvo nuotr.)

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.