Pastaruoju metu kėdainiečiai įvairiuose pokalbiuose vėl grįžta prie diskusijų apie garsųjį Ramybės skvero fontaną.

V. Čerenkovo, teigimu, jau ryt turėtų atvykti fontano statytojai ir pradėti tvarkyti gedimus.

V. Čerenkovo, teigimu, jau ryt turėtų atvykti fontano statytojai ir pradėti tvarkyti gedimus.

Miestelėnai puikiai pamena, kaip ankstesnės darbiečių daugumos valdomos valdžios šis projektas paskubomis buvo baigtas, kaip girtasi jo išskirtinumu ir unikalumu. Tačiau buvo akivaizdu, kad skubos darbas – gana nekokybiškas. Juk vos diena po iškilmingo fontano atidarymo, jis jau sugedo ir teko kviestis meistrus, kad būtų sutvarkytos išsimovusios movus ir sustabdytas besaikis vandens tekėjimas.

Pastaruoju metu „auksiniu“ vadinamas fontanas vargiai priminė prabangų kūrinį – stilizuotais dirbtiniai upeliais vos tekėjo vanduo, o vandens purslų beveik nebuvo matyti. Skurdžiai atrodė ir skvero augmenija.

Praėjusią savaitę pradėjęs džiūti šį pirmadienį fontanas buvo visai sausas.

Praėjusią savaitę pradėjęs džiūti šį pirmadienį fontanas buvo visai sausas.

Ne vieno skambučio bei laiško dėl neišvaizdžios Ramybės skvero būklės gavo laikraščio „Kėdainių mugė“ redakcija. Miestelėnai sutartinai klausia, kada fontanas bus sutvarkytas taip, kad iš tiesų džiugintų tiek kėdainiečius, tiek miesto svečius.

Pasak savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo Viačeslavo Čerenkovo, fontanas tikrai nėra pamirštas ir numestas. „Mes jau kuris laikas tarėmės, ką daryti su skvero estetiniu vaizdu. Jis buvo įgyvendintas kaip atskiras objektas ne tik su statiniais, bet ir augmenija. Tačiau pamatėme, kad to, kas jame augo buvo per mažai ir nelabai priderinta. „Su savivaldybės specialiste Agne Sinickiene aptarėme, kas labiausiai derėtų šioje vietoje ir jau baigėme skvero gražinimo darbus. Miestą želdiniais puošiantys Irenos Marmienės gėlininkai mums pasiūlė prie vandens pasodinti įvairių daugiamečių žolinių augalų: dekoratyvinių smilgų, gludo, alūnio. Tai mums pasirodė labai tinkama. Smilgų lengvumas ir siūbavimas vėjyje puikiai dera prie betono griežtumo. Tokia dermė sudaro subtilią harmoniją. Taip pat pasodinome dvylika dekoratyvinių gluosnių, kurie puikiai pritampa šiame skvere, ir dekoratyvinių paparčių. Prie tiltelių atsirado po vijoklį, kurie turėtų apsivyti turėklus ir juos padaryti natūralesnius. Kol kas augalai tik pasodinti. Per mėnesį jie turėtų sutvirtėti ir suvešėti“, – sakė V. Čerenkovas.

Ramybės skverą pagyvino daugiamečiai augalai ir dekoratyviniai gluosniai.

Ramybės skverą pagyvino daugiamečiai augalai ir dekoratyviniai gluosniai.

Dėl fontano gedimų direktoriaus pavaduotojas galėjo atsakyti labai trumpai: „Praėjusią savaitę pastebėjome, kad vandens fontane sparčiai mažėja. Suskubome aiškintis, kas nutiko. Supratome, kad yra vandens nutekėjimas. Jis tiesiog išbėga neužsilaikydamas rezervuaruose ir nebecirkuliuoja. Jau susitarėme, kad rytoj atvyks fontaną stačiusios bendrovės atstovai ir bandys jį sutvarkyti. Administracijos noras yra, kad Kėdainiai būtų gražūs ir patrauklūs. Darome viską, kad taip ir būtų.“

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.