Gegužės 15-ąją Kėdainių miesto parke ir Nevėžio prieplaukoje ties Didžiosios Rinkos aikšte paminėta Tarptautinė šeimos diena.

Parke vyko fizinio aktyvumo veiklos, o po pietų senamiestyje, Nevėžio pakrantėje skambėjo dainos, šeimas plukdė vytinė „Vėtra“, buvo pristatyta fotografijų paroda „Šeimos stebuklas“. Rami šventė įsiliejo į atgimusio senamiesčio jaukų šurmulį, o iš miesto rotušės pabyrantys vestuvininkų pulkeliai nuteikė dar simboliškiau.

„Sveiki visi, kurie tikite, kad šeima – didžiausia žmogaus vertybė ir mūsų šaknys. Džiaugiamės, didžiuojamės, saugome, vertiname savo šeimas. Didžiuojamės darniomis šeimomis, esančiomis šalia mūsų. Turime unikalią progą tai padaryti dar kartą. Šią progą suteikia Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro projektas „Šeimos stebuklas“, – kėdainiečius pasveikino renginio vedėja, Kėdainių kultūros centro renginių režisierė Asta Bartkuvienė.

Ji pakvietė projektą pristatyti jo sumanytoją, Kėdainių VSB direktorę Danguolę Avižiuvienę. „Tai jau trečioji šio tęstinio projekto fotografijų paroda. Daugiau kaip dvidešimt rajono šeimų buvo įamžintos fotografijose, aprašytos jų sėkmės istorijos: apie šeimų santykius, pagarbą, meilę vienas kitam, apie mokėjimą atleisti, suprasti, mokėjimą gyventi ilgus metus kartu. Tokių šeimų rajone turime daug ir jos yra viso mūsų krašto pasididžiavimas. Noriu pakviesti tuos, kurie galbūt pirmą kartą išgirdote, kad toks projektas vyksta, jame dalyvauti arba pasiūlyti, pakviesti dalyvauti jums žinomas šeimas. Mes įamžinsime jų istorijas, kurios vertos pagarbos ir yra pavyzdys jaunajai kartai. Sveikinu jus su šeimos diena. Lai puoselėjamos būna tradicijos, viltys, meilė kiekvienoje šeimoje“, – kalbėjo D. Avižiuvienė.

Parodą „Šeimos stebuklas“, kurioje šiais metais dalyvavo daug jaunų šeimų, galite aplankyti Kėdainių Mikalojaus Daukšos viešosios bibliotekos vaikų ir jaunimo skyriuje.

Jaukią atmosferą Nevėžio pakrantėje kūrė vokalisto, gitaristo, muzikos ir dainų tekstų autoriaus Ramūno Difarto ir jaunų talentingų seserų Rasos Vaicekauskienės bei Linos Žilinskaitės koncertas. Šįkart dainos skambėjo neįprastai, o pritariant kanklėms ir smuikui.

Atlikėjas linkėjo kėdainiečių šeimoms tampraus tarpusavio ryšio, vienas kitą gerbti, suprasti ir branginti. Sveikinimai skriejo ir svečiui – gegužės pradžioje atlikėjų Ramūno ir Aušros Difartų šeima, kurioje auga sūnus Oskaras, pagausėjo dar vienu nariu – jiems gimė sūnelis Rojus.

Muzikantas R. Difartas – neretas svečias mūsų mieste ir jo renginiuose, ir šįkart prisipažino, kad džiaugiasi apsilankymu jo šeimos pamėgtame Kėdainių senamiestyje. „Ačiū už pakvietimą, gražią šventę ir gražią idėją. Karantinas eina į pozityvią, teigiamą pusę ir manau, kad pagaliau gyvenimas gal grįš į tą nuostabią vagą, kurios mes laukiame“, – sakė muzikantas.

Šventę surengė Kėdainių kultūros centras, Kėdainių VSB.

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.