Kėdainių krašto ūkininkų sąjungos ataskaitinis-rinkiminis susirinkimas šįmet vyko ne taip sklandžiai, kaip tikėtasi. Svarbius sprendimus pavyko priimti tik antruoju bandymu – mat pirmąsyk, prieš mėnesį, nepavyko surinkti kvorumo.

Virmantas Ivanauskas: ,,Man rūpi tik ūkininkų interesai, o juos gyniau ir ginsiu bet kur – net ir Darbo partijos sąraše.“

Virmantas Ivanauskas: ,,Man rūpi tik ūkininkų interesai, o juos gyniau ir ginsiu bet kur – net ir Darbo partijos sąraše.“

„Gaila, kad iš beveik 150 narių aktyvioje veikloje dalyvauja tik maždaug trečdalis. Palankių valdžios sprendimų nori visi, tačiau teikti prašymus, rengti projektus ir kreipimus ryžtasi nedaugelis“, – apgailestavo vienas aktyviausių krašto žemdirbių Šarūnas Šiušė.
Visuotiniame susirinkime buvo ne tik išklausyta veiklos ataskaita, bet ir naujai kadencijai renkamas Krašto ūkininkų sąjungos vadovas.
Kilo ginčų dėl dvi kadencijas krašto ūkininkams vadovavusio Virmanto Ivanausko kandidatūros: daliai ūkininkų nepatiko, kad jis kandidatavo į Kėdainių rajono savivaldybės tarybą Darbo partijos sąraše. Žemdirbiai negyrė kolegos už draugystę su šia populiarumą prarandančia politine jėga.
V. Ivanauskas tikino, kad jam rūpi tik ūkininkų interesai, o juos ginąs ir ginsiąs bet kur.
Į rajono ūkininkų sąjungos pirmininkus kandidatavo du kraštiečiai – V. Ivanauskas ir Arvydas Šmigelskis.
Buvo siūlomos ir Šarūno Šiušės bei Rolando Liutkevičius kandidatūros, tačiau šie ūkininkai jas atsiėmė.
Slaptu balsavimu gana solidžia persvara Kėdainių krašto ūkininkų sąjungos pirmininku jau trečiai kadencijai išrinktas V. Ivanauskas.
„Gyvename sudėtingu laiku. Jame itin svarbu kovoti už save ir nesileisti skriaudžiamiems. Stengsiuosi tam suvienyti kuo daugiau krašto ūkininkų.
Palankių, sąžiningų ir teisingų valdžios sprendimų galime išsireikalauti tik drauge, o ne pavieniui“, – sakė krašto ūkininkų vadovu perrinktas V. Ivanauskas.
Draugėn telktis ragino ir kartu su kėdainiečiais posėdžiavęs Lietuvos ūkininkų sąjungai vadovaujantis mūsų kraštietis Jonas Talmantas: ,,Ne paslaptis, kad kai kas mus nori skaldyti ir kiršinti – juk tada lengviau valdyti. Todėl kviečiu visus būti veiklius, dažniau paisyti visuotinių interesų. Turime nusimesti pasyvumo pančius, pagaliau stoti į kovą dėl lengvesnio žemdirbių gyvenimo. Neišsigąskite gąsdinimų Europos Sąjungos institucijomis: jos – joks baubas. Stiprinkime sąjungą ir gyvensime geriau.“
Susirinkime buvo išrinkta ir Kėdainių krašto ūkininkų sąjungos taryba. Joje – nemažai naujų, jaunų narių.
Kėdainių krašto ūkininkų sąjungos nario mokestį nutarta skaičiuoti priklausomai nuo turimos žemės ploto: už kiekvieną hektarą – po vieną eurą.
Mažiausias sąjungos nario metinis mokestis nuo šiol bus 50, o didžiausias – 1000 eurų. Norintieji į šią organizaciją įstoti papildomai turi sumokėti 25 eurus.
Susirinkime pritarta rezoliucijai, kuri bus įteikta Žemės ūkio ministerijos vadovams. Joje – pastabos dėl išmokų, akcizų, bešeimininkių pastatų, jaunųjų ūkininkų skatinimo.

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.