Baigiantis Kėdainių rajono savivaldybės tarybos kadencijai, suskaičiuota, kaip išrinktieji politikai darbavosi praėjusiais metais. Nors paskutiniame posėdyje rajono meras Saulius Grinkevičius džiaugėsi, jog posėdžių lankomumas visai neblogas, uoliai dirbo toli gražu ne visi.

Didžiausio „pravaikštininko“ titulą šį kartą pelnė daugiausia posėdžių praleidęs Kęstutis Valionis. Nepaisant to, jis rinkimuose pelnė išskirtinį rinkėjų pasitikėjimą, ir buvo išrinktas dar vienai kadencijai.

Dauguma praleido po 1 ar 2 posėdžius

Praėjusiais, 2018 metais į posėdžius Kėdainių rajono savivaldybės taryba rinkosi 9 kartus. Tačiau juose dalyvauti pavykdavo toli gražu ne visiems rajono gyventojų išrinktiems politikams.

Aptardamas Tarybos darbą, rajono meras S. Grinkevičius pernelyg nesureikšmino fakto, jog kai kurie politikai dalyvavo ne visuose posėdžiuose. Jo teigimu, pasitaiko įvairių gyvenimiškų situacijų, kurios netikėtai priverčia koreguoti planus.

Visuose be išimties posėdžiuose dalyvavo tik nedidelė dalis rajono savivaldybės tarybos narių. Tai meras S. Grinkevičius, Steponas Navajauskas, Virmantas Pikelis, Saulius Sinickis, Irena Staliorienė, Adelė Štelmokienė ir Ona Šulcienė.

Po vieną posėdį praleido: Stanislovas Blinstrubas, Rimantas Diliūnas, Juozas Gaidamavičius, Antanas Mikalauskas, Viktoras Muntianas, Nijolė Naujokienė, Darius Petrauskas, Rimgaudas Rimošaitis ir Vilma Šnurevičiūtė.

Dviejuose posėdžiuose iš vykusių devynių nedalyvavo šie rajono politikai: Juozas Baniota, Indrė Fiodorova, Virmantas Ivanauskas, Jūratė Judickienė, Olga Urbonienė, Tomas Žalpys, Albinas Počiulpas.

Trys savivaldybės tarybos nariai praleido po tris posėdžius. Tai Dangiras Kačinskas, Algimantas Kižauskas ir Vygantas Vanagas.

Tikru „antirekordininku“ galima pavadinti K. Valionį, sugebėjusį praleisti daugiau nei pusę Tarybos posėdžių, net 5.

Laiko darbui rado ne visi

Daugiausia posėdžių pernai praleidęs, taip pat ir užpernai itin prastu lankomumu pagarsėjęs K. Valionis neseniai vykusiuose rinkimuose sulaukė išskirtinio rinkėjų palaikymo.

Jeigu K. Valionis kai kuriuose tarybos posėdžiuose dar lankėsi, tačiau buvo visiškai apleidęs Kaimo reikalų ir aplinkosaugos komiteto, kuriam priklauso, darbą.

Iš 10 vykusių šio komiteto posėdžių, jis dalyvavo vos viename. Nedaug nuo K. Valionio atsiliko ir kitas šiam komitetui priklausantis rajono politikas V. Ivanauskas, praleidęs 7 posėdžius. A. Počiulpas  praleido 4 posėdžius, A. Kižauskas, R. Rimošaitis ir V. Vanagas – po 2.

Uoliausiai  Kaimo reikalų ir aplinkosaugos komitete dirbo S. Sinickis, praleidęs vos 1 posėdį.

Žvelgiant į kitų rajono savivaldybės komitetų darbą, bene produktyviausiai sekėsi darbuotis Švietimo ir kultūros komiteto nariams.

Iš jo narių tik A. Mikalauskas nedalyvavo 2 posėdžiuose, T. Žalpys ir N. Naujokienė nedalyvavo 1 posėdyje. Uoliausiai dirbo S. Navajauskas, jis nepraleido nei vieno šio komiteto posėdžio.

Daugiausia dirbo Ekonomikos ir biudžeto komitetas

Tarp Verslo ir ūkio komiteto narių gerąja prasme išsiskiria V. Pikelis, dalyvavęs visuose posėdžiuose. A. Štelmokienė ir R. Diliūnas praleido po 1 posėdį, o J. Baniota – 3.

Sveikatos ir socialinės apsaugos komitete visus be išimties posėdžius lankė I. Staliorienė. 1 posėdyje nedalyvavo O. Šulcienė, 3 praleido V. Šnurevičiūtė, o I. Fiodorova – 4.

Kontrolės komiteto narių tarpe uoliausiai dirbo D. Kačinskas, jis nepraleido nei vieno posėdžio. D. Petrauskas ir S. Sinickis nedalyvavo 1 posėdyje, O. Urbonienė – dviejuose.

Praėjusiais metais daugiausiai dirbo vienu svarbiausių vadinamas Ekonomikos ir biudžeto komitetas. Neretai jo posėdžiai baigdavo ir po oficialių darbo valandų.

Nei vieno posėdžio nėra praleidę tik du šio komiteto nariai – V. Muntianas ir J. Gaidamavičius. Po 1 posėdį praleido D. Petrauskas ir S. Blinstrubas, po 2 – D. Kačinskas ir J. Judickienė. Daugiausia posėdžių, iš viso 3, praleido O. Urbonienė.

Žvelgiant į praėjusiais metais vykusių susitikimų su gyventojais statistiką, joje vienareikšmiai pirmauja kitai kadencijai į rajono savivaldybės tarybą neišrinktas D. Petrauskas. Jo „sąskaitoje“ net 11 susitikimų.

Mero pavaduotoja O. Urbonienė su gyventojais buvo susitikusi 9 kartus, R. Rimošaitis – 8, S. Sinickis – 5 kartus. Dvi Tarybos narės N. Naujokienė ir I. Staliorienė su rinkėjais buvo susitikusios po 3 kartus.

Kiti rajono politikai pernai  buvo ne tokie aktyvūs, gyventojus priėmė vieną arba dukart.

Po kartų rajono gyventojams priėmimą surengė: J. Baniota, R. Diliūnas, D. Kačinskas, A. Kižauskas, S. Navajauskas, V. Pikelis, A. Štelmokienė, O. Šulcienė, T. Žalpys.

Pasyviausiai su gyventojais bendravo, vos vieną susitikimą per metus surengė šie kadenciją baigiančios rajono savivaldybės tarybos nariai: S. Blinstrubas, I. Fiodorova, J. Gaidamavičius, V. Ivanauskas, J. Judickienė, A. Mikalauskas, V. Muntianas, A. Počiulpas, V. Šnurevičiūtė, K. Valionis ir V. Vanagas.

Iš sąrašo pabaigos – į lyderių gretas

Daugiausia posėdžių pernai praleidęs, taip pat ir užpernai itin prastu lankomumu pagarsėjęs K. Valionis neseniai vykusiuose rinkimuose sulaukė išskirtinio rinkėjų palaikymo.

Kandidatuodamas V. Tamulio komandos sąraše, jis iš 26 vietos pakilo į 7-ąją bei užsitikrino teisę dar 4 metus dirbti Taryboje.

Panašu, jog rinkėjų visai nedomino, kaip šis ilgametis rajono politikas, Lietuvoje labiau žinomas dėl  sceninių pasiekimų, dirbo savivaldybės taryboje.

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.