Kažkada veiklą pradėję nuo 16 narių penkioliktąjį asociacijos gimtadienį rajono paraplegikai pasitiko subūrę arti šimto likimo pažymėtų bičiulių.

Rajono paraplegikų gimtadienio svečiai plojimais palydėjo Almos Margevičienės padėką pirmajam organizacijos vadovui Henrikui Mataičiui.

Rajono paraplegikų gimtadienio svečiai plojimais palydėjo Almos Margevičienės padėką pirmajam organizacijos vadovui Henrikui Mataičiui.

„Labiausiai džiaugiamės, kai sukaukiame naujų narių. Juk svarbiausia nepasilikti viena tarp keturių sienų su savo ligomis ir bėdomis. Mes tikrai turime įvairių veiklų ir užsiėmimų: užimtumo būrelyje mokomės siūti, velti, pinti iš vytelių, dirbti su oda, kurti paveikslus. Labai daug sportuojame, o pastaruoju metu ir dainuojame vokaliniame ansamblyje „Almėja“. Kiekvieną vasarą vykstame į stovyklą prie jūros. Mes gyvename visavertį gyvenimą, nepaisant to, kad mūsų judėjimas ir yra ribotas“, – sakė trečius metus Kėdainių rajono paraplegikų asociacijai vadovaujanti Alma Margevičienė.

Asociaciją prieš penkiolika metų įkūręs Henrikas Mataitis prisipažįsta, kad organizacijos kūrimas buvo sunkus: „Asociaciją kūrėme spontaniškai. Tiesiog sulaukiau respublikinės draugijos atstovų pastabos, kad kėdainiečiai gana pasyvūs. Tuomet atsirado noras tai paneigti. Su kolegomis susitikome ir nusprendėme – paraplegikų asociacija gyvuos, nepaisant to, kad neturėjome nei namų, nei supratimo nuo ko reikia pradėti veiklą. Tačiau pamažu viskas atsirado. Pirmiausia stengėmės susitikti su visais, kam reikia pagalbos. Mane labiausiai džiugina faktas, kai žmonės išeina iš namų. Jau nuo pirmų dienų mes organizavome įvairius projektus, mokėmės kompiuterinio raštingumo, kalbų, rankdarbių. Prisimenu ir skausmingą, tačiau teisingą sprendimą, kai prieš trejus metus pablogėjus sveikatai teko asociacijos vairą perduoti Almai. Ji šauni veikli vadovė, vedanti kėdainiečius pirmyn.“

Nuo pirmųjų dienų asociacijai priklausanti Elena Stagniūnienė atvira – jos gyvenimas asociacijoje tapo visai kitokiu negu buvo anksčiau: „Drauge mes išdrįsom išeiti iš namų ir kurti, ieškoti, veikti. Svarbu, kad vienas kitam padedame. Parūpiname ne tik būtinų priemonių, bet ir padrąsiname bėdose. Subūrėme kolektyvą, kuris eina ta pačia kryptimi.“

Gimtadienio proga paraplegikai sulaukė gausių sveikinimų. Nuo pat pirmų dienų su šia organizacija draugaujančios bendrovės „Daumantai LT“ atstovė Jorūnė Liutkienė pasidžiaugė gražia draugyste su paraplegikais. „Šios asociacijos atstovai yra labai šaunūs ir puikūs bičiuliai. Jie savo kuklumu ir darbais mums yra pavyzdys, kaip galima kokybiškai gyventi ir įgyvendinti svajones. Mūsų bendrovė nuolat paremia paraplegikų renginius. Mes padedame smalsiems, kūrybiškiems ir vietoje nestovintiems asmenims. Smagu, kad galime prisidėti prie paraplegikų projektų jų kelyje į priekį“, – sakė J. Liutkienė.

Gražų gimtadienį praturtino ne tik svečių linkėjimai, bet ir ansamblio „Almėja“ dainos bei svečių muzikiniai sveikinimai.

[tribulant_slideshow gallery_id=“125″]

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.