Nepaisant to, kad penktadienį Kėdainių rajono valdantiesiems pavyko patvirtinti 2020 metų rajono biudžetą, dėl atskirų jo dalių tarybos nariams kilo daugybė klausimų.

Vienas jų – ar rajono valdžia sugebės rasti lėšų pateiktam siūlymui, kad jau šiais metais kūdikių kraitelius būtų galima dovanoti ne tik Kėdainių Akušerijos-ginekologijos skyriuje, bet visose šalies gydymo įstaigose gimdžiusioms ir Kėdainių rajone mažylius registravusioms krašto šeimoms.

Dar svarstant rajono biudžeto projektą tarybos komitetuose, tokį siūlymą pateikė visuomeninio judėjimo „Kėdainių krašto žmogui“ pirmininkas Egidijus Lukošius. Jis prašė, kad šios idėjos įgyvendinimui papildomai būtų skirta 30 tūkstančių eurų.

Šis klausimas be galo daug diskusijų sukėlė ir šiandien vykusiame rajono tarybos posėdyje, kuriame svarstyta, iš kur paimti trūkstamą pinigų sumą.

Kaip ir diskutuojant komitetuose, taip ir šiandien vykusiame tarybos posėdyje Kėdainių rajono savivaldybės administracijai buvo išreikšta kritika dėl siekio daugiau nei dvigubai padidinti lėšas, skirtas pirkti visuomenės informavimo paslaugas įvairiose žiniasklaidos priemonėse.

Šiam tikslui valdžia buvo numačiusi 2020 metais skirti 50 tūkstančių eurų. Tokios pat sumos viešinimui numatytos ir 2021 bei 2022 metams. Tuo tarpu ankstesnei valdžiai šiai priemonei įgyvendinti per metus pakakdavo ir daugiau nei dvigubai mažesnės sumos – 24,6 tūkstančio eurų.

Tuo tarpu grupė savivaldybės tarybos narių matė galimybę būtent šią išlaidų eilutę sumažinti ir iš jos trūkstamą lėšų sumą perkelti tam, kad kūdikių kraitelius gautų visos Lietuvos sveikatos priežiūros įstaigose mažylius pagimdžiusios kėdainietės.

Nors būta ir kitų pasiūlymų, iš kur paimti lėšų šiai priemonei, didžioji dauguma tarybos narių nusprendė apkarpyti administracijos veiklos viešinimui numatytas lėšas, dalį jų skiriant Kėdainių rajono jaunų šeimų gerovei.

Prieš šį siūlymą balsavo valdančiosios frakcijos „Mūsų krašto sėkmei“ nariai.

Iš kur Kėdainių rajono valdančioji frakcija „Mūsų krašto sėkmei“ siūlė paimti pinigų kūdikių krepšeliams, koks rajono biudžetas buvo patvirtintas ir kam jis labai skausmingai atsilieps, artimiausiu metu skaitykite laikraštyje „Kėdainių mugė“.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.