Septyniuose Kėdainių rajono audinių ūkiuose atlikti COVID-19 mėginiai yra neigiami.

Praėjusią savaitę kaimyniniame Jonavos rajono audinių ūkyje nustačius, kad gyvūnai buvo užsikrėtę COVID-19, stėbėsenos mėginiai paimti ir Kėdainių rajono audinių ūkiuose.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad VMVT duomenimis, Kėdainių rajone yra aštuoni audinių laikymo ūkiai, iš kurių vienas yra sustabdęs savo veiklą ir gyvūnų nelaiko. Šie ūkiai veikia Pernaravos, Josvainių ir  Dotnuvos seniūnijose.

„Kadangi šiuo metu vyksta audinių gaišinimas dėl kailių, ūkiuose laikomų gyvūnų skaičius nuolat kinta. Lapkričio 23 d. duomenimis, minėtuose Kėdainių rajono ūkiuose buvo laikoma apie 60 tūkstančių audinių. Visi šie ūkiai VMVT inspektorių buvo patikrinti birželio-liepos mėnesiais dėl gyvūnų gerovės reikalavimų užtikrinimo,“ – „Kėdainių mugę“ informavo VMVT Viešųjų ryšių skyrius.

Šiuo metu iš visų jų renkama informacija dėl biologinio saugumo reikalavimų atitikimo ir COVID-19. Laboratoriniai stebėsenos mėginių tyrimai dėl koronaviruso atlikti visose Lietuvos audinių vietose.

„Iš Kėdainių rajono audinių ūkių atrinktų mėginių atsakymai dėl COVID-19 yra gauti – visi septyni mėginiai neigiami“, – tokius duomenis lapkričio 30 dieną pateikė VMVT atstovai.

Panašios naujienos