Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) Kėdainių rajone aptiko dar vieną žiauraus elgesio su gyvūnais atvejį. Apie tai socialiniame tinkle pranešė organizacija „Lietuva – gyvūnams“.

Pranešama, kad Pelėdnagių miestelyje buvo įsikūrusi prancūzų buldogų mišrūnų veisykla, tarp jų rasta ir viena takso veislės mišrūnė, 10 katinų, panašių į škotų nulėpausius.

„Atvykę į vietą supratome, kad visko esame matę, tačiau tokių kraupių vaizdų – labai seniai. Nuotraukos ir vaizdo medžiaga nėra iš gretimos Baltarusijos, Rusijos ar kitų kaimyninių šalių. Visa tai vis dar vyksta Lietuvoje, kur šešėlinės daugyklos it blynus kepa populiariųjų veislių mišrūnus. Baisiausia tai, jog įėjęs į namus pamatai kiek vyresnę nei vidutinio amžiaus moterį, kuri, iš šalies žvelgiant, visiškai abejinga įvykiui ir savo augintiems keturkojams. Tik kuomet VMVT inspektoriai pateikė konfiskacijos dokumentus pasirašyti, moteris suglumo, tarsi suprato, kaip buvo laikomi ir ką kentė jos gyvūnai kasdien.

Ji drebančiomis rankomis pradėjo krauti į gyvūnų transportavimo dėžes savo augintus mišrūnus, paglostydama kiekvieną iš jų, lyg atsiprašydama už patirtą gyvenimo traumą. Gyvūnai nėra jauni, pagal vakcinacijos dokumentus, jauniausiam – šešeri metai. Gyvūnai sulysę, turintys koordinacijos, apleistos odos bei ausų problemų, ilgiausiais nagais.
Laikymo sąlygos baisios. Nuo šlapimo grindys sutrūnijusios, daugelis gyveno nuolat uždaryti narvuose ir tik maža dalis – palaidi. Trijuose skirtinguose kambariuose išskirstyti visi penkiolika šunų ir dešimt katinų“, – rašė organizacijos atstovai.

Pelėdnagių miestelyje buvo įsikūrusi prancūzų buldogų mišrūnų veisykla, rasta ir 10 katinų, panašių į škotų nulėpausius. (Organizacijos „Lietuva – gyvūnams“ filmuotos medžiagos stopkadrai.)

Apsilankius pas veterinarus visiems keturkojams nustatyta poodinė erkutė arba niežai, kailis pilnas išorės parazitų, dauguma išsekusių, ligotų, kai kurių dantys nudilę iki dantenų.

Iš Pelėdnagių paimtus gyvūnus priglaudė laikinieji globėjai, savanoriai, viešoji įstaiga „Dogspotas“.

Tai – ne pirmas panašus atvejis Kėdainių rajone. Prieš kelias savaites iš Pilionių kaimo gyventojo paimta daugiau nei 50 šunų, kurie, manoma, buvo veisiami nelegaliai, o augintinių gyvenimo sąlygos – sudėtingos.

VMVT specialistai praėjusią savaitę į šią problemą atkreipė ir rajono savivaldybės dėmesį. VMVT vadovas kvietė savivaldybę glaudžiau bendradarbiauti, operatyviau keistis informacija, įtraukiant seniūnus, seniūnaičius, bendruomenių lyderius identifikuoti savo teritorijose esamus rizikingus gyvūnų laikytojus. Visa tai leistų greičiau nustatyti ir užkardyti nelegalias veisyklas ar žiauraus elgesio su gyvūnais atvejus.

Savo ruožtu gyvūnų globėjai ragina žmones nepirkti nelegaliai veisiamų gyvūnų – neremti šešėlinio verslo ir nuo žiaurių gyvenimo sąlygų tokiose veisyklose apsaugoti augintinius.

„Kėdainių mugės“ inf.